صرافی MEXC + آموزش تصویری ثبت نام در صرافی مکسی

صرافی MEXC که با نام MEXC گلوبال هم شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۸ تأسیس شد. نام این صرافی در ابتدا MXC بود که سپس به MEXC تغییر نام داد.  هدف اصلی صرافی مکسی تبدیل شدن به یک پلتفرم حرفه‌ای با تراکنش‌های کاربردی و آسان بوده است. همچنین پلتفرم ادعا می‌کند که تیم فنی صرافی متشکل از افراد حرفه‌ای و پیشگامان حوزه بلاکچین هستند که از همان ابتدا به دنبال کشف این صنعت بوده‌اند.

 

صرافی مکسی

صرافی MEXC از مجوزهای متفاوتی برخوردار است که به آن اجازه می‌دهند تا در کشورهای مختلف اجازه فعالیت داشته باشند. خدمات بسیاری در صرافی ارائه می‌شود که از جمله آنها می‌توان به مبادله، خرید و فروش دارایی‌های دیجیتالی اشاره کرد. MEXC همواره در تلاش بوده است تا رضایت کاربران و مشتریان خود را جلب کند و موفق هم بوده است.بر برخی از امکانات صرافی را در این بخش باهم مروری خواهیم داشت:

 • ارائه خرید و فروش فوری و سریع
 • قابل دسترس بودن بیش از ۱,۵۲۰ ارز دیجیتال
 • برخورداری از نسخه موبایلی اندروید و iOS و ویندوز
 • الگو برداری از سایر تراکنش‌ها
 • برخورداری از چندین بازار مبادلات
 • ارائه جداول درست و بسیار سریع
 • امکان استیک کردن چندین ارز دیجیتال
 • ارائه خدمات پشتیبانی به چند زبان
 • برخورداری از چندین روش جهت سپرده‌گذاری
 • وجود چندین برنامه برای کسب درآمد
 • وجود ارزهای دیجیتال محدود برای خریدهای سریع
 • عدم وجود برداشت از حساب به صورت ارز فیات

 

آموزش صرافی MEXC

بر خلاف مطرح نبودن این صرافی، این پلتفرم حدودا ۶ میلیون کاربر دارد. این صرافی قابلیت انجام ۱.۴ تراکنش در ثانیه را دارد و تقزیباً می‌توان گفت که در سراسر دنیا می‌تواند خدمات ارائه دهد. در این مقاله قصد داریم تا بخش‌های کلی سایت و صرافی را به شما آموزش دهیم.

در رابطه با مبادلات این صرافی متمرکز باید گفت که دو نوع معامله اجرا می‌شود:

مبادلات Spot Grid

این نوع مبادلات به کاربران کمک می‌کند تا وقت کمتری را برای انجام تراکنش‌های خود بگذارند. به این شکل که تریدرها بالاترین و پایین‌ترین قیمت‌های خرید و فروش دارایی خود را تعیین می‌کنند. سپس میزان مشخصی سرمایه هم تعیین می‌کنند و بقیه مراحل توسط خود پلتفرم پیش می‌روند. پلتفرم با استفاده از ربات‌های خود، تراکنش‌های خرید را در پایین‌ترین قیمت و تراکنش‌های فروش را در بالاترین قیمت تعیین شده انجام می‌دهد.

مبادلات Margin و spot

مبادلات Margin

این نوع مبادله که توسط صرافی انجام می‌شود، به تریدرها این امکان را می‌دهد تا سرمایه‌ای را قرض کنند و برای مبادله از آن استفاده کنند. مبادلات مارجین در عین حال که بسیار سودمند است، پر خطر هم می‌باشد. برای شرکت در این نوع مبادله باید شخصی باشد که حساب مارجین باز کند و سرمایه‌ای را برای وام‌دهی در پلتفرم سپرده‌گذاری کند. مدت زمان بازگرداندن وام و سود آن هم به توافق میان دو طرف بازمی‌گردد. در کل نوع دوم مبادلات برای تریدرهای حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود.

 

کارمزدهای صرافی MEXC

کارمزدهای پلتفرم به چندین بخش تقسیم می‌شوند که در این بخش آنها را با شما بازگو خواهیم کرد. اولین مورد کارمزدهای سپرده‌گذاری هستند که در این صرافی اعمال نمی‌شود. لازم به ذکر است که سپرده‌گذاری ارز فیات در صرافی MEXC پشتیبانی نمی‌شود، اما کاربران این امکان را خواهند داشت تا با استفاده مستقیم از فیات نسبت به خرید ارز دیجیتال اقدام کنند. کارمزد آن هم بسته به ارز مورد نظر افراد قابل تغییر است، اما چیزی بین ۳ تا ۵ درصد خواهد بود. 

کارمزد مبادلات یکی دیگر از کارمزدهایی است که در صرافی‌ها اعمال می‌شود. این صرافی کارمزدی ثابت برای تراکنش‌های مبادلات در نظر می‌گیرد و آن هم ۰.۲ درصد برای سازنده و دریافت‌کننده خواهد بود. در رابطه با معاملات فیوچرز هم باید گفت که ۰.۰۲ درصد برای سازنده و ۰.۰۶ درصد برای دریافت‌کننده اعمال می‌شود. 

کارمزدهای صرافی MEXC

برداشت‌های صرافی به دو دسته ارز فیات و ارز دیجیتال تقسیم می‌شود. پیش‌تر هم به این موضوع اشاره شد که برداشت‌های ارز فیات در MEXC پشتیبانی نمی‌شود، اما چنانچه فردی قصد داشته باشد تا ارز دیجیتال خود را به طور مسقیم به ارز فیات بفروشد، بایستی در بازارهای همتا به همتا (P2P) به دنبال آن باشند. قیمت دریافتی کاربر هم بسته به خریدار خواهد بود و کارمزدی نخواهد داشت. اما کارمزد برداشت‌های ارز دیجیتال کاملاً فرق داشته و هر ارز دیجیتال با کارمزد متفاوتی برداشت خواهد شد.

 

دانلود صرافی MEXC

سایت رسمی صرافی MEXC کلیه لینک‌های دانلود را در اختیار کاربران قرار داده ست که با مراجعه به mexc.com می‌توانید مشاهده نمایید؛ با این حال هر کدام را هم به ضورت جداگانه برای شما آورده‌ایم:

به علاوه جهت دانلود اپلیکیشن روی گوشی‌های خود می‌توانید با ورود به سایت و با استفاده از دوربین گوشی خود، کد QR را اسکن کنید و به راحتی وارد سایت مورد نظر شوید تا مراحل دانلود را پیش ببرید.

 

ثبت نام در صرافی MEXC

مراحل ثبت نام در این صرافی به راحتی و بدون هیچ مشکلی پیش خواهد رفت. احراز هویت در حین ثبت نام برای صرافی MEXC اجباری نخواهد بود و به همین دلیل کاربران به راحتی آن را پیش خواهند برد. برای شروع باید وارد سایت رسمی mexc.com شوید. سپس همانند تصویری که برای شما آورده ‎ایم ابتدا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. سپس رمز عبوری قوی و پیچیده برای آن انتخاب نمایید.

در صورتی هم که کد معرف از دوستان خود دارید، آن را هم وارد نمایید و در آخر باکس خالی مربوط به توافق با قوانین پلتفرم را با کلیک بر روی آن به صورت تیک در بیاورید. در نهایت گزینه “Sign Up” را به معنای ثبت‌نام انتخاب نمایید.

ثبت نام در صرافی MEXC

پس از این مرحله، توصویری روی صفحه مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد تا تصاویر داخل عکس را با همان ترتیب خواسته شده انتخاب نمایید. این فرایند جهت اطمینان از ربات نبودن شما است. در نهایت “OK” را انتخاب کنید. در ادامه، کدی برای ایمیل شما ارسال خواهد شد که باید در این بخش آن را وارد نمایید. 

تأیید ایمیل در ثبت نام در صرافی MEXC

 

ورود به صرافی MEXC

بسته به نوع ثبت‌نام در صرافی، ورود آن هم متفاوت خواهد بود. کاربرانی که با شماره خود ثبت نام را انجام داده اند که ورود هم با همان شماره انجام می‌شود، در زیر آموزش ثبت نام به صورت تصویری از طریق ایمیل برای شما آمده است.

بنابراین، ایمیل خود را با رمزعبوری که انتخاب کرده بودید، وارد نمایید و گزینه “Log In” را انتخاب کنید. پس از این مرحله، پلتفرم از شما می‌خواهد تا با کشیدن قسمت جداشده پازل، تصویر را کامل کنید؛ با این روش از انسان بودن شما اطمینان حاصل می‌کند. به علاوه می‌توانید تا کد QR را با گوشی خود اسکن کنید و وارد شوید. 

ورود به صرافی MEXC

در آخر وارد صفحه‌ای می‌شوید که باید کد تأییدیه حساب که به ایمیل شما ارسال شده است را وارد نمایید تا وارد حساب شوید.

تأیید ایمیل برای ورود به صرافی MEXC

در صورتی هم که با اپلیکیشن موجود در گوشی خود قصد ورود به حساب خود را دارید، وارد اپلیکیشن شده و با لمس پروفایل و انتخاب Log In می‌توانید همین فرایند را پیش ببرید. 

 

خرید در صرافی MEXC

علاقه‌مندان به این حوزه بایستی تا در سایت رسمی صرافی ثبت‌نام کنند و سپس ارز دیجیتال مورد نظر خود را در قسمت جستجو وارد کنند. نحوه ثبت‌نام را هم که در قسمت قبل با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. میزان قیمت مورد نظر هر کاربر نیز می‌توان بسته به علاقه خود تعیین شود و یا از قیمت‌های پیشنهادی سمت چپ صفحه استفاده شود. در آخر کاربر باید میزان ارز مورد نظر را انتخاب و روی گزینه خرید و یا فروش (Sell/Buy) کلیک کند.

 

صرافی MEXC برای ایرانیان

مدت‌هاست که ایرانیان با مشکلات زیادی در حوزه ارز دیجیتال به دلیل تحریم‌ها روبرو شده اند. بیشترین مشکلات هم در خصوص صرافی‌ها و احراز هویت آنها پیش می‌آید. به عنوان مثال صرافی‌های بین‌المللی همچون صرافی MEXC ایران را در لیست کشورهایی قرار داده اند تا خدمات به آن ارائه ندهند. ثبت‌نام در اینگونه صرافی‌ها اغلب بدون نیاز به احراز هویت انجام می‌شود، اما بدون شک محدودیت‌هایی را هم اعمال خواهند کرد.

صرافی MEXC برای ایرانیان

با این حال کاربران ایرانی می‌توانند برای ثبت نام از شماره تلفن یا ایمیل خود استفاده کنند ولی خیلی بهتر است که از شماره تلفن خود به دلیل تحریم‌ها استفاده نکنید، به این دلیل که چنانچه پلتفرم، کاربر ایرانی را تشخیص دهد، حق دارد تا حساب وی را فریز کند و در نتیجه کل دارایی شخص از بین خواهد رفت. به علاوه، امکان فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای هم از ایرانیان سلب می‌شود. پس بهتر است با استفاده از یک برنامه تغییر آیپی و آیپی ثابت از این صرافی استفاده کنید.

 

امنیت صرافی MEXC

هر فردی که وارد حوزه ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری کریپتو می‌شود بدون شک به امنیت اهمیت می‌دهد. بارها و بارها این موضوع به گوش شما رسیده است که کار در بستر اینترنت می‌تواند خطرات خود را داشته باشد. حال صرافی MEXC را داریم که دارای کیف پولی سرد است که مدیریت سپرده‌های ارز دیجیتال به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار را بر عهده دارد. سایر ویژگی‌های امنیتی نیز در این صرافی همچون سایر پلتفرم‌ها ارائه می‌شود که از جمله آنها احراز هویت دو مرحله‌ای (۲FA) و تأییدیه ایمیل و شماره تلفن می‌باشند. 

امنیت صرافی MEXC

 

ارز دیجیتال MX 

توکن MX یک دارایی دیجیتالی غیرمتمرکز است که توسط تیم صرافی MEXC توسعه یافته است و نقش مهمی در اتصال جوامع، تیم‌ها و شرکا دارد. خود تیم صرافی هم تضمین می‌دهد که ارزش کوین خود را همیشه بالا نگه دارد. دارندگان توکن MX از یک سری حقوق از جمله تخفیف در کارمزدها و هزینه ها و رأی‌دهی در پلتفرم بهره‌مند می‌شوند. به علاوه، پلتفرم به کاربرانی که در بالا بردن نقدینگی شرکت می‌کنند، جوایز ۵۱ درصدی در قالب توکن بومی خود ارائه می‌دهد. 

 

ارزهای دیجیتال قابل پشتیبانی در صرافی MEXC

با توجه به خود سایت صرافی، ۲۴۲ ارز دیجیتال متفاوت در آن پشتیبانی می‌شود و به علاوه، امکان مبادله‌ی بیش از ۳۵۰ جفت مبادله‌ای نیز در این صرافی وجود دارد. از جمله این کوین‌ها می‎‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • Bitcoin با نماد اختصاری BTC
 • Dogecoin با نماد اختصاری DOGE
 • ChainLink با نماد اختصاری LINK
 • Bitcoin Cash با نماد اختصاری BCH
 • Ethereum Classic با نماد اختصاری ETC
 • Maker با نماد اختصاری MKR
 • Aave با نماد اختصاری LEND
 • DAI 
 • UMA
 • Balancer با نماد اختصاری BAL
 • ETH/USDT
 • BTC/USDC
 • EOS/USDT
 • LTC/USDT
 • XRP/USDT
 • DASH/BTC
 • BNNB/USDT
 • SOL/USDT

 

پشتیبانی مشتری

خدمات پشتیبانی از جمله مهم‌ترین مواردی است که کاربران و فعالان این حوزه به آن توجه دارند. صرافی MEXC به صورت ۲۴ ساعته به مشتریان خود خدمات می‌دهد. یکی از این خدمات شامل سؤالات پر تکرار می‌شود که کاربر در مرحله اول باید با رجوع به این بخش به دنبال پاسخ سؤال خود باشد. به علاوه، قسمت گفتگو آنلاین نیز در خود سایت تعبیه شده است که به شدت هم پیشنهاد می‌شود؛ چراکه ارتباط مستقیم با تیم پشتیبانی می‌تواند کمک بزرگی باشد تا کاربر سریع‌تر به نتیجه دلخواه خود برسد. 

پشتیبانی مشتری mexc

افرادی هم که عجله‌ای برای دریافت پاسخ سؤال خود ندارند، می‌توانند تا مشکل خود را در قالب ایمیل ارسال نمایند و منتظر پاسخ باشند. در آخر هم باید گفت که شبکه‌های اجتماعیِ صرافی همچون توییتر، لینکدین و یا فیسبوک هم آماده خدمات‌رسانی هستند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
عملکرد - ۵
اعتبار - ۵
امنیت - ۵
پشتیبانی - ۵
کارمزد - ۵

۵

۱۰

امتیاز ما

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا