معرفی متاورس پاویا، Pavia اولین متاورس کاردانو

معرفی متاورس پاویا (Pavia)

این روز‌ها متاورس به یکی از محبوب‌ترین مباحث دنیای دیجیتال تبدیل شده است. متاورس به مکانی برای کسب درآمد و سرمایه‌گذاری برای آینده تبدیل شده و روز‌به‌روز درحال پیشرفت و افزایش محبوبیت است. پروژه‌های جدیدی این روز‌ها به سمت متاورس در حرکت هستند اما پیدا کردن بهترین و پرپتانسیل متاورس برای سرمایه‌گذاری نیازمند صرف زمان و تحقیق بسیار است.

در این بین بلاکچین کاردانو که به تازگی درحال شکل‌گیری اکوسیستم خود و معرفی پروژه‌های جدید است نیز منتظر نمانده و اولین متاورس خود را معرفی کرد. پاویا اولین متاورس شبکه کاردانو که در مدت زمان کوتاهی موفق به جذب کاربران بسیار شده، یکی از آینده داران این صنعت است.

ایده نام‌گذاری شبکه کاردانو از ریاضیدان معروفی در صده ۱۵ میلادی به‌نام جرولامو کاردانو الهام گرفته شده و نام پاویا محل تولد آقای کاردانو است.

این شکل از نام‌گذاری یک پارچه بودن و هماهنگی شبکه کاردانو را به نمایش می‌گذارد.

 

متاورس پاویا
متاورس پاویا

 

ویژگی‌های متاورس پاویا

متاورس پاویا نسبت به رقبای خود از ویژگی‌هایی برخوردار است که به توضیح آن خواهیم پرداخت. پاویا برخلاف بسیاری از پروژه‌ها که تنها از نام متاورس و محبوبیت آن سو استفاده می‌کنند، پروژه‌ای کاملا جدی و هدف‌دار است. پاویا در نظر دارد با تکیه بر نقاط قوت خود، با بزرگانی مانند شرکت متا (فیسبوک) و دیسنترالند رقابت کند.

 

جزییات بالای آواتار‌ها

یکی از نکات مثبت پاویا طراحی زیبای سایت و جزییات بالای شخصیت‌ها (آواتار) است. این پروژه به لطف همکاری با Ready Player Me موفق به طراحی آواتار‌هایی با جزییات بسیار بالا شده‌اند. کاربران تقریبا به هرشکلی که علاقه‌دارند می‌توانند آواتار‌های خود را طراحی و شخصی سازی کنند. پاویا از نظر جزییات شخصیت‌ها یک سروگردن از دیسنترالند بالاتر است.

 

جزییات بالای آواتار‌ها
جزییات بالای آواتار‌ها

 

بازار مبادلات NFT

بازار مبادلات NFT یکی از الزامات متاورس است. همه‌چیز درمتاورس به‌‎شکل توکن NFT ساخته شده است. زمین‌ها، وسایل، خانه‌ها همه توکن غیرمثلی هستند. بازار مکانی برای خرید و فروش این دارایی‌ها و کسب درآمد از طریق آن است.

 

نقشه زیبای متاورس

دنیای پاویا از یک نقشه زیبا و بزرگ برخوردار است. کاربران به کمک نقشه می‌توانند از مکان جغرافیایی فعلی خود با خبر شده و به هرکجای دنیا که می‌خواهند سفر کنند. همچنین مالکان زمین‌‌های مطرح نیز در نقشه مشخص شده است. اگر نقشه پاویا، سندباکس و دیسنترالند را با یکدیگر مقایسه کنید متوجه تفاوت‌ها خواهید شد.

 

نقشه زیبای متاورس
نقشه زیبای متاورس

 

بلاکچین کاردانو

یکی دیگر از مزایای پاویا استفاده از بلاکچین قدرتمند کاردانو است. کاردانو پروژه‌ای است که علاوه بر قدرت فناوری از جامعه وفادار و تیم توسعه حرفه‌ای برخوردار است. کاردانو بستری مقیاس‌پذیر با هزینه تراکنش بسیار پایین است. کاربران پاویا تنها برای یک معامله دیگر نیازمند صرف هزینه بالا نیستند.

همچنین جامعه وفادار کاردانو تاکنون ثابت کرده که از پروژه‌‌های قدرتمند این اکوسیستم حمایت خواهد کرد.

 

تیم پروژه
تیم پروژه

 

نقشه راه متاورس پاویا

همانطور که در سایت اصلی پروژه (Pavia.io) مشاهده می‌کنید نقشه راه پاویا به نمایش گذاشته شده است. نکته قابل توجه این است این پروژه تاکنون مطابق با نقشه راه، عمل کرده و کاملا به زمان‌بندی آن پایبند بوده است. بررسی نقشه راه یکی از مهم‌ترین فاکتور‌های هر پروژه‌ بوده و پایبندی به زمان‌بندی بسیار حائز اهمیت است. تاکنون پاویا، کلیات پروژه مانند سایت اصلی، تامین نقدینگی توکن پاویا، فروش عمومی زمین‌ها و همچنین قسمت مربوط به شخصی‌سازی آواتار‌ها را انجام داده است. بر اساس نقشه راه، نسخه اولیه از این متاورس در ۳ ماه آخر سال ۲۰۲۲ راه اندازی خواهد شد تا کاربران برای اولین بار به‌طور واقعی بتوانند دنیای پاویا را تجربه کنند.

 

نقشه راه متاورس پاویا
نقشه راه متاورس پاویا

 

خرید زمین در پاویا چگونه است؟

پروژه پاویا فروش اولیه زمین‌ها را در طی ۲ مرحله انجام داد که استقبال چشم‌گیری از آن شد. زمین‌ها با قیمت منصافه میانگین ۴۵ توکن ADA به فروش گذاشته شد، هر کاربر می‌توانست حداکثر ۳۰ زمین خریداری کند. هم‌اکنون در متاورس پاویا ۱۷ هزار مالک زمین وجود دارد که در مدت زمان کوتاه رقم قابل توجه‌ای است. برخلاف دیسنترالند در متاورس پاویا ساخت‌وساز در زمین‌ها از نظر ارتفاع محدودیت دارد. درصورتی که کاربران چند‌زمین مجاور خود را خریداری و باهم ادقام کنند می‌توانند تا ارتفاع بیشتری ساخت‌وساز کنند.

با وجود اینکه عرضه اولیه زمین‌ها از طرف تیم پروژه به پایان رسیده اما همچنان می‌توان در بازار آزاد با قیمت‌های نسبتا مناسب نسبت به متاورس‌های دیگر اقدام به خرید زمین‌ها و سرمایه‌گذاری در این پروژه قدرتمند کرد.

 

کاربرد توکن Pavia

توکن پاویا یک رمز‌ارز مبتنی بر بلاکچین کاردانو است. این رمزارز به‌نوعی نقش پول در این دنیای مجازی را ایفا می‌کند. پس از لانچ رسمی پروژه تمامی مبادلات، خرید و فروش NFT‌ها باتوکن پاویا انجام خواهد شد. از طرف دیگر توکن پاویا نقش حاکمیت در متاورس را برعهده دارد. دارندگان زمین‌ها و توکن پاویا به‌نوعی مالکان این پروژه هستند. تمامی تصمیمات و مسیر آینده پروژه توسط هولدر‌های زمین‌ها یا توکن پاویا انجام خواهد شد.

 

آیا سرمایه‌گذاری در پاویا انتخاب مناسبی است؟

به جرئت ایده متاورس را می‌توان یکی از نوآورانه‌ترین ایده‌های قرن جدید نامید. متاورس مفهومی تازه و بی‌نهایت خلاقانه. حرکت بشر به سمت دنیای دیجیتال و متاورس اجتناب ناپذیر خواهد بود. تا چند سال آینده بسیاری از رفت و آمد‌های انسان و فعالیت روزانه آن مانند تحصیل، خرید و جلسات کاری و بسیاری موارد دیگر به دنیای مجازی و متاورس منتقل خواهد شد. از طرفی تغییر نام فیسبوک به متا و ورود آن به این عرصه مهر تاییدی بر قدرت متاورس بود. بنابراین سرمایه‌گذاری در متاورس به خودی خود میتواند یک انتخاب مناست برای آینده باشد. حال پیدا کردن متاورس مناسب نیازمند تحقیق بسیار است.

باتوجه به داده‌های کنونی، پاویا خود را پروژه‌ای قدرتمند نشان‌داده است. نقشه راه دقیق، تیم قدرتمند، جامعه وفادار و طراحی زیبا همگی از فاکتور‌های مهمی هستند که می‌تواند به موفقیت پروژه کمک بسیار کند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا