مشاور متا، جان کارمک، شرکت را ترک می‌کند

جان کارمک، موسس شرکت معروف ID Software و مشاور اجرایی VR برای متا، اعلام کرد که متا را ترک می‌کند. در میان دلایل این خروج، Carmack نشان می‌دهد که ناکارآمدی‌ها و خود خرابکاری‌ها در متا وجود دارد که بر روی کاری که این شرکت در رابطه با VR (واقعیت مجازی) و تلاش‌های متاورسی که انجام می‌دهد، تأثیر گذاشته است.

 

جان کارمک متا را ترک می‌کند

متا (فیسبوک سابق)، شبکه اجتماعی و شرکت متاورسی، یکی از مشاوران برجسته واقعیت مجازی خود را از دست داد. جان کارمک، بنیانگذار ID Software، خالق فرنچایز بازی‌های Doom، جدایی خود را از متا اعلام کرد. در یک پست فیس بوکی، کارمک توضیح می‌دهد که استعفای او به‌عنوان مشاور واقعیت مجازی برای این شرکت، پایان یک دهه اختصاص داده شده به واقعیت مجازی است و نشان می‌دهد که این شرکت با ناکارآمدی‌های انجام شده در زمینه توسعه واقعیت مجازی و متاورس مواجه است.

 

کارمک توضیح می‌دهد:

ما افراد و منابع زیادی داریم، اما دائماً خود خرابکاری می‌کنیم و تلاش‌ها را هدر می‌دهیم. هیچ راهی برای پیشرفت وجود ندارد. فکر می‌‎کنم سازمان ما با نصف اثربخشی کار می‌کند که باعث جدا شدن من از متا می‌شود.

 

زمانی که فیس بوک در سال ۲۰۱۴ آن را خرید، کارمک بخشی از Oculus به عنوان مدیر ارشد فناوری این شرکت بود و در سال ۲۰۱۹ نقش مشاوره‌ای در فیس بوک داشت تا کار خود را به پروژه‌های هوش مصنوعی اختصاص دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا