اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

افزایش حجم معاملات کریپتویی MENA

بر اساس آخرین داده‌های Chainalysis، از ۵۶۶ میلیارد دلار حجم معاملات ارزهای دیجیتال برای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) بین ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲، تقریباً ۴۰ درصد به ترکیه اختصاص یافته است که جایگاه خود را به عنوان بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال منطقه حفظ کرده است. در افغانستان، با تسلط طالبان، ارزش ارزهای رمزنگاری شده ارسال شده به این کشور از اوج ۶۸ میلیون دلار به کمتر از ۸۰ هزار دلار در ماه کاهش یافته است!

 

ترکیه جایگاه خود را به عنوان بزرگ‌ترین بازار ارزهای خاورمیانه و شمال آفریقا افزایش می‌دهد

بر اساس آخرین داده‌های Chainalysis، حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال توسط کاربران خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) بین هشت منطقه مورد بررسی در ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ با ۴۸ درصد رشد به ۵۶۶ میلیارد دلار رسید.

 

همانطور که در آخرین وبلاگ Chainalysis توضیح داده شده است، ترکیه پس از اینکه شهروندانش ۱۹۲ میلیارد دلار از ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ یا تقریباً ۴۰ درصد از کل معاملات منطقه را انجام دادند، بزرگترین بازار ارزهای دیجیتال منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا باقی ماند. با این حال، علیرغم تثبیت موقعیت خود به عنوان برترین بازار ارز دیجیتال MENA، رشد سالانه ۱۰.۵ درصدی حجم تراکنش‌های ارز دیجیتال ترکیه به این معنی است که این کشور در میان شش کشور مورد بررسی در رتبه آخر قرار دارد.

 

در همین حال، در مصر، که گفته می‌شود واحد پول آن، پوند، بیش از حد ارزش‌گذاری شده است، رشد سالانه در حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به ۲۲۱.۷ درصد در دوره مورد بررسی رسید.

 

وبلاگ Chainalysis در مورد استفاده رو به رشد در مصر بیان کرد:

موقعیت مصر در تقاطع حواله‌های ارزهای دیجیتال و افزایش فشارهای تورمی به توضیح این موضوع کمک می‌کند که چرا این کشور سریع‌ترین رشد بازار کریپتو در کل منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال جاری است. بین ژوئیه ۲۰۲۱ و ژوئن ۲۰۲۲، حجم معاملات در مصر در مقایسه با سال قبل سه برابر شد.

 

عربستان سعودی کشور منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با بالاترین، ۱۹۴.۸ درصد، رشد سالانه در حجم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال خود است. لبنان بحران زده با رشد سالانه ۱۲۰.۹ درصدی در رتبه سوم قرار دارد و مراکش با ۱۲۰.۸ درصد پس از آن قرار دارد.

 

تاثیر تسلط طالبان

در این گزارش اشاره شد که در افغانستان، که قبلاً رهبر MENA در پذیرش کریپتوهای مردمی بود، تسلط طالبان در اوت ۲۰۲۱ منجر به کاهش شدید فعالیت زنجیره‌ای این کشور شد. از ۶۸ میلیون دلاری که ساکنان افغانستان در یک ماه قبل از تسلط طالبان دریافت می‌کردند، این کشور از نوامبر ۲۰۲۱ شاهد حجم متوسط زیر ۸۰,۰۰۰ دلار در ماه بوده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا