مفاهیم پایه

میم کوین چیست؟

Memecoin چیست؟

یک ارز رمزنگاری شده که بر اساس یک میم یا یک شوخی ایجاد شده باشد را میم کوین نام گذاری میکنیم. شاید برجسته‌ترین ارز رمزنگاری شده که معمولاً به عنوان میم کوین از آن یاد می شود، دوج کوین باشد. گاهی اوقات، اصطلاح میم کوین به روشی، نادیده انگاشته شده برای ارزهای دیجیتال رایج تر به کار می رود، اغلب به این معنی که این ارز رمزپایه کوتاه مدت خواهد بود یا احتمالاً پس از فعالیت اولیه ارزش خود را از دست می دهد.میم کوین ها اغلب توسط افرادی جمع‌آوری یا معامله می‌شوند که به سادگی می‌خواهند بخشی از جوک باشند؛ اما مانند سایر ارزهای دیجیتال، گاهی اوقات به عنوان سرمایه‌گذاری‌هایی تلقی می‌شوند که ارزش آن‌ها می‌تواند همراه با محبوبیت به شدت افزایش یابد. به طور کلی، ارزهای دیجیتال بسیار فرار در نظر گرفته می شوند و میم کوین ها به ویژه مستعد چنین نوسانی هستند.

 

میم کوین

 

تاریخچه میم کوین

قبل از شروع جزئیات ویژگی‌های کلیدی که باید در یک میم کوین معتبر به دنبال آن باشیم، اجازه دهید ابتدا مفهوم خوده میم کوین را تعریف کنیم. میم کوین‌ها که در سال ۲۰۱۳ معرفی شدند، معمولاً پروژه‌های رمزنگاری هستند که بر اساس مضامین و حیوانات ارزشمند ساخته شده‌اند. برای مثال dogecoin (DOGE)، از شیبا اینو (نژاد سگ شکاری در ژاپن) الهام گرفته شده است،که اینترنت را در سراسر جهان فرا گرفت.

موفقیت دوج کوین، باعث ایجاد انبوهی از کوین های دیگر با مضمون سگ، از جمله قاتل دوج (شیبا) شد که در اوایل سال جاری برای مدت کوتاهی از نظر ارزش بازار از کوین های قبلی پیشی گرفت. برخلاف ارزهای دیجیتال سنتی، میم کوین‌ها معمولاً بر اساس ابزاری که در اختیار کاربران قرار می‌دهند قضاوت نمی‌شوند. درعوض، تاکید بیشتری بر قابلیت کوین برای جذب مشارکت بالای جامعه است.

اگرچه تاکیدی بر سودمندی نیست، اما زمانی که جامعه ای که از پروژه میم کوین حمایت می کند، جدای از تمایل به کسب سود، چیزهای مشترکی را به اشتراک می گذارد، نشانه خوبی است ولی زمانی که هدف کل جامعه افزایش ارزش کوین با تشویق سرمایه گذاران جدید به خرید توکن باشد، به این امید که قیمت آن را حتی بیشتر کند، یک پرچم قرمز است.

به عنوان مثال، اعضای جامعه شیبا به طور جمعی در عشق به سگ های شیبا سهیم هستند، به طوری که بخشی از هدف آنها جمع‌آوری بودجه برای نجات سگهای ولگرد است. علاوه بر این، این پروژه برای اجرای یک صرافی غیرمتمرکز به نام ShibaSwap، یک گام فراتر رفته است تا بتواند کمی ابزار بیشتر برای دارندگان توکن فراهم کند.

 

نکات مهم سرمایه گذاری در میم کوین

از کوین هایی که توسعه دهندگان آن مقدار بیشتری توکن را در آن نگهداری می کنند اجتناب کنید.

میم کوین‌هایی که در دست چند سرمایه‌گذار یا تیم توسعه متمرکز شده‌اند، سرمایه‌گذاری‌های پرخطری هستند. بنابراین،مراقب میم کوین هایی باشید که در آن یک موجودیت واحد بخش قابل توجهی از کل عرضه توکن را کنترل می کند. اگر دارنده اصلی توکن تصمیم به فروش کوین های خود داشته باشد،چنین دارایی های دیجیتالی مستعد افت قیمت هستند.بنابراین، توصیه می‌شود به سراغ کوین هایی بروید که عرضه در گردش آن در میان تعداد انگشت شماری از سرمایه‌گذاران متمرکز نباشد.

 

اعتبار استخرهای نقدینگی را بررسی کنید

در بیشتر موارد، میم کوین ها از طریق بازارسازان خودکار (AMM) توزیع می شوند. این بدان معناست که وقتی یک توکن برای اولین بار راه‌اندازی می شود، تیم توسعه یک استخر نقدینگی جدید برای سرمایه گذاران ایجاد می کند تا از آن برای خرید توکن استفاده کنند. استخرهای نقدینگی قراردادهای هوشمندی هستند که به سرمایه گذاران اجازه می دهند بدون نیاز به دفترچه سفارش شخص ثالث یا طرف مقابل، ارزهای دیجیتال را مبادله کنند.

 

شفافیت و وضعیت حسابرسی پروژه های میم کوین را بررسی کنید

وقتی صحبت از دارایی های دیجیتالی می شود، تیم های توسعه باید یک اکوسیستم باز و شفاف را ترویج کنند. مهمتر از آن،کد زیربنایی ارز دیجیتال باید توسط یک شرکت حسابرسی نرم‌افزار شخص ثالث معتبر مانند Certik یا Hacken حسابرسی شود تا اطمینان حاصل شود که تیم توسعه درهای پشتی را پیاده‌سازی نکرده است که ممکن است به آنها اجازه دهد کلاهبرداری خروج را آغاز کنند. ممیزی های تکمیل شده معمولاً در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند و با جستجوی سریع در اینترنت می توان آنها را به راحتی پیدا کرد.

 

سابقه تیم توسعه دهنده Memcoin

کسانی که با صنعت کریپتو آشنا هستند می‌دانند که شهرت عاملی حیاتی است که باید در تعیین قابلیت دوام یک محصول یا پلتفرم در نظر گرفت. از این رو، توصیه می‌شود هویت مشارکت‌کنندگان اصلی پروژه و سوابق آنها مشخص شود. توجه داشته باشید که ممکن است یافتن اطلاعات در مورد اعضای تیم توسعه به دلیل تصمیم آنها برای ناشناس ماندن غیرممکن باشد.

 

نحوه معامله میم کوین ها

 

نحوه معامله میم کوین ها

وقتی یک میم کوین قابل دوام پیدا کردید، نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این است که چگونه این نوع دارایی های فرار را به درستی معامله و احتمالاً باید با نوسانات بالا آن دستو پنجه نرم کنید.

با درنظر گرفتن این موضوع، دراینجا برخی از راه های سرمایه گذاری در میم کوین آورده شده است

سرمایه گذاری خود را متنوع کنید: تا حد امکان سعی کنید همه دارایی های خود را در یک سبد قرار ندهید. در عوض، استراتژی سرمایه گذاری سنجیده تری را اتخاذ کنید. سهمی از سبد شما باید به یک یا چند میم کوین تخصیص داده شود،در حالی که مابقی را می توان بین ارزهای رمزپایه معتبرتر و پایدارتر توزیع کرد. یک تخصیص تجاری خوب حدود ۵ درصد از کل سبد شما را تشکیل می دهد.بنابراین اگر سبد شما در حدود ۱۰۰۰۰ دلار ارزش گذاری شده است، حداکثر سرمایه گذاری شما در یک میم کوین ۵۰۰ دلار خواهد بود.

هودل (HODL): اگر از دوام میم کوین خریداری شده مطمئن هستید، می توانید تصمیم بگیرید که یک برنامه سرمایه گذاری بلند مدت را انتخاب کنید که به موجب آن بدون توجه به نوسانات کوتاه مدت قیمت، موقعیت خود را حفظ کنید.در مثال شیبا کوین و دوج کوین، هر دو چندین سال طول کشید تا ارزش آنها افزایش یابد.

احساسات جامعه را در رسانه های اجتماعی ردیابی کنید: فراموش نکنید که احساسات و رفتار جامعه باعث موفقیت و عدم موفقیت میم کوین ها می شود. از این رو، توصیه می‌شود تعامل جامعه را ردیابی کنید و احساسات بازار را برای پیش‌بینی حرکات قیمت بسنجید.می‌توانید این کار را با بازدید از Reddit، Discord وTwitter انجام دهید و از نزدیک ببینید که چه نوع جامعه‌ای پیرامون پروژه ایجاد می‌شود و چه تعداد نام‌گذاری دریافت می‌کند.

تحت تأثیر FOMO (ترس از دست دادن بازار) قرار نگیرید: هنگام سرمایه گذاری یا معامله میم کوین ها، بسیار مهم است که از تصمیمات مبتنی بر احساسات ناشی از ترس از دست دادن (FOMO) یا طمع اجتناب کنید.

 

آیا میم کوین ها ارزش سرمایه گذاری دارند

 

آیا میم کوین ها ارزش سرمایه گذاری دارند

برخلاف بیت‌کوین که به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده بود که تعداد محدودی واحد برای استخراج داشته باشد، میم کوین‌ها اغلب دارای میلیاردها واحد در گردش هستند. میم کوین ها معمولاً مکانیزمی ندارند که کوین ها را «بسوزانند» یا آنها را برای همیشه از گردش خارج کند، بنابراین تعداد آنها همچنان در حال افزایش است.

میم کوین ها به یکی از فرصت های سرمایه گذاری مورد بحث در فضای کریپتو تبدیل شده است.در حالی که پتانسیل صعودی عظیم میم کوین ها را نمی‌توان نادیده گرفت، مهم است که توجه داشته باشیم که سرمایه‌گذاری در میم کوین ها یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده پرخطر است و اغلب می‌تواند منجر به زیان‌های هنگفت از طریق کلاهبرداری، هک و استثمار شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا