میم کوین چیست؟ معرفی ۶ میم کوین برتر

عموم مردم ارز‌های دیجیتال را با بیت کوین می‌شناسند و به محض شنیدن نام ارز دیجیتال، به یاد ارز بیت کوین می‌افتند، بیت کوین پادشاه بازار ارز‎های دیجیتال است همچنین اولین و بزرگترین ارز دیجیتال بازار است اما به غیر از بیت کوین ارز‌های دیجیتال دیگری نیز وجود دارند. میم کوین‌ها از انواع ارز‌های دیجیتال هستند که در چند سال اخیر در بین کاربران ارز‌های دیجیتال بسیار محبوب بوده‌اند و تاثیرات بسیاری بر بازار ارز دیجیتال گذاشته‌اند.

اکثر این میم کوین‌ها اگر چه با یک شوخی یا بر اساس یک مسئله فان اینترنتی ایجاد می‌شوند اما نشان داده‌اند که می‌توانند تاثیرات بزرگی بر بازار ارزهای دیجیتال بگذارند، برای مثال دوج کوین و شیبا اینو از بهترین میم کوین‌های بازار هستند که در چند سال اخیر بیشترین پیشرفت را داشته‌اند. در ادامه این مقاله به بررسی مفهوم میم کوین و موارد مربوط به آن میپردازیم پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

Meme Coin چیست؟

میم کوین‌ها همان ارز‌های دیجیتالی هستند که از جوک‌ها و میم‌های اینترنتی الهام گرفته‌اند و براساس یک شوخی یا یک مسئله فان به وجود می‌آیند، اولین میم کوین بازار ارز‌های دیجیتال دوج کوین است که در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و قدیمی‌ترین میم کوین بازار ارزهای دیجیتال است که جایگاه والایی در بازار ارز دیجیتال دارد. حمایت افراد مشهور مانند ایلان ماسک در سوق عموم سرمایه گذاران به سمت میم کوین‌ها تاثیر‌گذار بوده و در محبوبیت آنها مؤثر است.

میم کو ین چیست

میم کوین‌ها معمولا جامعه محور هستند و مواردی مانند FOMO یا FUD در رشد آن‌ها نیز تا حدودی تاثیر‌گذار است. رشد قیمتی آن‌ها به دلیل ارزش بازار پایین و موارد مختلف بسیار سریع اتفاق می‌افتد و کاهش قیمت سریع در مورد آن‌ها نیز وجود دارد. علاوه بر این میم کوین‌ها دارای تعداد عرضه زیاد یا بی‌نهایت هستند، برای مثال دو میم کوین معروف و معتبر بازار دوج کوین وشیبا اینو هستند، دوج کوین نامحدود می‌باشد و شیبا اینو بیش از ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد توکن در ابتدای راه‌اندازی ارائه داده است. معمولا در ابتدای راه‌اندازی میم کوین‌ها، می‌توانید با چندین دلار، میلیارد‌ها واحد از یک میم کوین را خریداری کنید و توکن‌های مختلفی را با کمترین سرمایه‌گذاری در سبد خود داشته باشید.

 

دلیل محبوبیت میم کوین ها

تعریف یک دلیل خاص و مشخص برای محبوبیت میم کوین‌ها امکان‌پذیر نیست اما ما به بررسی برخی دلایل که به محبوبیت برخی میم کوین‌ها دامن زده‌اند می‌پردازیم. در سال ۲۰۲۰ جامعه ارز‌های دیجیتال فعال در برنامه Reddit قیمت ارز هایی همانند AMC و GME را تا ۱۰۰ برابر افزایش دادند. یا برای مثال جامعه دوج کوین با حمایت ایلان ماسک و توئیت وی قیمت ارز دیجیتال دوج کوین را در طی چند روز بیش از ۲,۰۰۰ درصد افزایش دادند.

در این بین بسیاری از سرمایه‌گذاران برای یک شبه پولدار شدن به سرمایه‌گذاری بر روی سکه‌های میم روی آوردند و خود این مسئله جرقه ای برای افزایش قیمت بود. دلیل دیگر محبوبیت این ارز‌های دیجیتال این است که تنها با چندین دلار میتوانید میلیون‌ها یا میلیارد‌ها واحد از این ارزهای دیجیتال را خریداری کنند البته از نظر فنی خرید تعداد زیادی توکن با هزینه کم نشان دهنده زیاد بودن تعداد قابل عرضه است.

در اویل پیدایش ارز شیبا اینو یا آکیتا، کاربران می‌توانستند با چندین دلار، میلیارد‌ها واحد از این ارز را خریداری کنند. نگهداری میلیارد‌ها واحد میم کوین احساس بهتری از نگهداری درصدی از بیت کوین یا چند دهم اتریوم به بسیاری از کاربران بازار ارزهای دیجیتال می‌دهد که خود این مسئله می‌تواند یکی از دلایل محبوبیت میم کوین‌ها باشد.

دلیل روند ادامه‌دار محبوبیت میم کوین می‌تواند این باشد که همه به دنبال رسیدن به اوج و پولدار شدن سریع هستند زیرا تصور اکثر سرمایه‌گذاران این است که میم کوین‌ها مسیر پیشرفت دوج کوین و شیبا اینو را طی خواهند کرد، درست است که این دو ارز در مدت زمان مشخصی راه طولانی را طی کردند اما باید قبول کنیم که ره صد سال را نمی‌توان یک شبه رفت.

میم کوین چیست 2

 

ریسک سرمایه گذاری بر روی میم کوین ها

در چند سال اخیر در بازار ارز‌های دیجیتال، میم کوین‌های بسیاری در عرض چندین روز سود‌های تصاعدی داده‌اند و در هفته‌های بعد، دیگر وجود نداشته‌اند و با ریزش شدید یا اسکم مواجه شدند. موراد زیادی در مورد سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین‌ها وجود دارد، یکی از این موارد مقدار توکن‌های قابل عرضه برای میم کوین‌ها است، همانطور که در بالا اشاره کردیم اکثر این ارز‌های دیجیتال تعداد ارز‌های قابل عرضه بالایی دارند یا عرضه آن‌ها بی‌نهایت است و هدف مشخص و خاصی را به طور راسخ دنبال نمی‌کنند زیرا در اثر یک شوخی اینترنتی یا جوک ایجاد شده‌اند.

علاوه بر مورد بالا، میم کوین‌ها بسیار جامعه محور بوده و بر تبلیغات و سرمایه‌گذاری جامعه خود متکی هستند به همین دلیل با پامپ و دامپ زیادی همراه خواهند بود و چرخه عمر آن‌ها کوتاه است، عموما جامعه آن‌ها توسط افراد مشهور تحریک و بزرگتر می‌شود اما امکان دارد اکثر سرمایه گذاران در زمان ترند شدن میم کوین بعدی، سرمایه خود را به آن میم کوین انتقال دهند.

در میم کوین‌ها حتی بر تبلیغات زیاد و حمایت افراد مشهور نیز نمی‌توان حساب ویژه باز کرد و اعتماد کامل را بر روی آن پروژه گذاشت، برای مثال توکن Squid Game با نماد اختصاری SQUID که از یک سریال پر طرفدار الهام گرفته بود در طول یک هفته بیش از ۸۶,۰۰۰ در صد افزایش قیمت داشت اما به طور ناگهانی تیم توسعه دهنده توکن‌ها را فروخت و ارزش بازار این توکن بیش از ۹۹% ریزش کرد. در این حین هولدر‌های این توکن حتی نمی‌توانستند توکن‌های خود را بفروشند.

میم کوین چیست 4

مثال‌هایی زیادی در بازار ارز‌های دیجیتال همانند توکن SQUID وجود داشته که با وجود سود بالا در چندین روز یا چندین هفته، در عرض چند ساعت کل ارزش خود را از دست داده‌اند و اسکم شدند. تعداد میم کوین‌هایی که پای اهدافشان مانده‌اند از انگشتان دست کمتر است و فقط شیبا اینو و دوج کوین بوده‌اند که با وجود صعود و نزول‌های بسیار، به رده های بالای بازار رسیده‌اند و جایگه خود را تا حدودی تثبیت کردند. باید توجه داشته باشید که هر جا که وعده اهداف رویایی در کوتاه مدت به شما داده شد، علیرغم وسوسه انگیز بودن آن، باید در سرمایه‌گذاری بیشتر دقت کنید.

 

محبوب ترین میم کوین های بازار ارز دیجیتال

دوج کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) از محبوب‌‎ترین میم کوین‌های بازار ارز دیجیتال هستند که در چند سال گذشته پیشرفت خیره کننده‌ای داشتند و در حال حاضر در رتبه‌های بالا قرار دارند، پس از محبوبیت این دو ارز دیجیتال، میم کوین‌ها و شت کوین‌هایی با تم سگ بسیار محبوب شدند و مورد توجه قرار گرفتند البته بسیاری از آن‌ها نیز اسکم شدند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی محبوب‌ترین میم کوین‌های بازار ارز دیجیتال بپردازیم.

میم کوین چیست 3

لازم به ذکر است معرفی میم کوین‌های زیر به منزله سیگنال خرید یا فروش از طریف تیم ارزیدو نمی‌باشد و صرفا جهت آموزش و تشریح بهتر تاریخچه بازار و میم کوین‌ها می‌باشد.

 

Dogecoin (DOGE)

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط Billy Markus و Jackson Palmer راه‌اندازی شد، تم این میم کوین از یک سگ ژاپنی شیبا اینو الهام گرفته شده بود و قرار بود که فقط یک شوخی اینترنتی باشد و جریان شوخی را در بازار ارز‌های دیجیتال ادامه دهد، دوج کوین را میتوان یک فورک لایت کوین نامید که همان مکانیزم اثبات کار را دنبال می‌کند و حداکثر عرضه ندارد. ایلان ماسک چندین بار از این ارز دیجیتال حمایت کرده است و این ارز دارای ارزش بازار قابل توجهی است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از مقاله ارز دیجیتال دوج کوین از شوخی تا جذب میلیاردها دلار سرمایه بازدید نمائید.

میم کوین چیست 5

 

Shiba Inu (SHIB)

shibatoken.com که نماد اختصاری آن SHIB می‌باشد رقیب اصلی دوج کوین است و اغلب به عنوان Dogecoin Killer یا قاتل دوج کوین معرفی می‌شود، شیبا اینو توسط یک توسعه‌دهنده ناشناس به نام ریوشی در ماه اوت ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد، شیبا اینو بر خلاف دوج کوین دارای محدودیت عرضه می‌باشد.

تعداد کل توکن‌های قابل عرضه برای این میم کوین برابر با ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ واحد است که در ابتدای راه‌اندازی ۵۰ درصد از این عرضه سوزانده شد، اکوسیستم این ارز دیجیتال به مرور پیشرفت کرده و در حال حاضر دارای صرافی غیر متمرکز، بازی NFT، متاورس و موارد در حال توسعه دیگر است که باعث کاربردی‌تر شدن آن شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق و جزئیات مربوط به این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از صفحه قیمت لحظه‌ای شیبا اینو بازدید نمائید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از مقاله ارز شیبا چیست؟ + آموزش استیک کردن ارز Shiba بازدید نمائید.

میم کوین چیست 6

 

Akita Inu (AKITA)

آکیتا اینو از دیگر سکه‌هایی است که با تم سگ راه‌اندازی شد و محبوبیت بالایی پیدا کرد، آکیتا اینو، کیشو اینو، فلوکی اینو نیز از دیگر میم کوین‌هایی هستند که با تم سگ ژاپنی راه‌اندازی شده‌اند. آکیتا در ماه فوریه ۲۰۲۱ بر بستر اتریوم راه‌اندازی شد و توکنومیک آن بسیار شبیه به شیبا اینو است.

تیم AKITA نیز ۵۰ درصد را در استخر یونی سواپ قفل کرد و ۵۰ درصد دیگر را به کیف پول ویتالیک بوترین، خالق اتریوم ارسال کرد. لازم به ذکر است که عرضه آکیتا ۱/۱۰ شیبا بوده و در برخی از جوامع به عنوان قاتل دیگر دوج کوین معرفی می‌شد. برای اطلاع از قیمت دقیق و جزئیات مربوط به این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از صفحه قیمت لحظه‌ای آکیتا اینو بازدید نمائید.

برای بررسی و کسب اطلاعات کامل در مورد این ارز دیجیتال پیشنهاد می‌شود از مقاله ارز آکیتا، شت کوینی دیگر برگرفته از یک سگ ژاپنی بازدید نمائید.

میم کوین چیست 7

 

Samoyedcoin (SAMO)

یک میم کوین با تم سگ دیگر که بر بستر سولانا راه‌اندازی شده است، در زمان راه‌اندازی مقدار ۱۳ درصد از آن به صورت ایردراپ به جامعه آن واگذار شد، در نقشه راه این ارز مواردی همچون صرافی غیر متمرکز، NFT، سوزاندن توکن و ایردراپ نیز وجود داشت، در یک بازه زمانی یک رشد و محبوبیت بالا در این ارز دیده شد و صعود قیمتی قابل توجهی داشت.

برای درک بهتر این مقاله پیشنهاد می‌شود از مقاله شت کوین چیست؟ + آموزش خرید Shitcoin بازدید نمائید.

میم کوین چیست 8

 

Kishu Inu (KISHU)

کیشو اینو از دیگر میم کوین‌های با تم سگ است که در ماه آوریل ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد، این ارز دیجیتال نیز رشد چشمگیری را در تاریخچه خود دیده است و شامل جوایز متعدد برای هولد کردن، NFT، صرافی غیر متمرکز و موارد اینچنینی است. این میم کوین به ارزش بازار ۲ میلیارد دلاری طرف یک ماه پس از راه‌اندازی رسیده بود و توسط افراد مشهور مانند رونالدینهو، فوتبالیست مشهور تبلیغ شده بود.

برای بررسی کامل این ارز دیجیتال پیشنهاد میشود از مقاله ارز کیشو اینو – میم کوینی کوچک با رویایی بزرگ بازدید نمائید.

کیشو اینو

 

Safemoon (SAFEMOON)

از دیگر ارز‌های دیجیتالی که در دوره محبوبیت میم کوین‌ها رشد کرد ارز سیف مون بود، این ارز دیجیتال در ماه مارس ۲۰۲۱ بر بستر بلاکچین بایننس راه‌اندازی شد و به هولدر‌های خود پاداش سرمایه‌گذاری و هولد کردن واگذار می‌کرد. سیف مون در تاریخچه خود صعود‌های زیادی را تجربه کرد و افزایش قیمت قابل توجهی را داشت.

ارز سیف مون از دیگر میم کوین‌هایی است که همگی در مورد آن شنیده‌ایم، پیشنهاد می‌شود برای بررسی بهتر این ارز دیجیتال از مقاله ارز سیف مون، ارزی با ریسک بالا بازدید نمائید.

ارز سیف مون، ارزی با ریسک بالا!

 

میم کوین ها را از کجا بخریم؟

میم کوین‌ها همانند تمام ارز‌های دیجیتال دیگر هستند و بر بستر بلاکچین راه‌اندازی می‌شوند، لذا می‌توان آنها را خرید و فروش کرد و بر اساس اکوسیستم آنها، برای پرداخت در موارد مختلف استفاده کرد. برای خرید میم کوین‌ها می‌توانید از صرافی‌های متمرکزی که میم کوین مورد نظر شما را لیست کرده‌اند اقدام کنید یا نسبت به بستر بلاکچینی که میم کوین مورد نظر در آن راه‌اندازی شده است صرافی غیر متمرکز انتخاب کنید و اقدام به خرید کنید. برای کسب اطلاعات کامل در مورد انواع صرافی‌های ارز دیجیتال و یادگیری نحوه استفاده از آنها پیشنهاد می‌شود از صفحه آموزش صرافی‌ها وبسایت ما بازدید نمائید.

 

جمع‌بندی

هر روزه تعداد زیادی میم کوین و شت کوین در بازار ارز‌های دیجتال راه‌اندازی می‌شود و بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال تکرار سرنوشت ارزهای دیجیتالی همانند دوج کوین و شیبا اینو هستند، ارز‌های دیجیتال دارای نوسان هستند اما باید در نظر داشته باشید که میم کوین‌ها شدیدا دچار نوسان می‌شوند و قیمت آن‌ها در چندین ساعت یا روز به شدت تغییر می‌کند، سرمایه‌گذاری با میم کوین‌ها بسیار پر خطر و ریسکی است زیرا این ارز‌های دیجیتال غیر قابل پیش بینی هستند و معمولا اسکم می‌شوند، بنابر‌این پیشنهاد می‌شود در هنگام سرمایه‌گذاری خودتان تحقیق کنید و از سرمایه‌گذاری پولی که نمی‌توانید از دست بدهید خود‌داری کنید.

همواره به یاد داشته باشید که آموزش و داشتن دانش در بازار ارز‌های دیجیتال مهمترین اصل برای سرمایه گذاری است، لازم به ذکر است معرفی ارزهای دیجیتال در بالا به معنی سیگنال خرید یا فروش از طرف تیم ارزیدو نمی‌باشد و فقط برای آموزش بهتر ارائه شده است، در بالا به بررسی میم کوین‌ها و موارد مربوط به آن پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا