برنامه آزمایشی موریس برای روپیه دیجیتال خرده‌فروشی

رئیس بانک موریس در نشستی با فن‌آوران بانک مرکزی درباره توسعه جاه‌طلبی‌های CBDC این کشور جزیره‌ای گفت. هاروش کومار سیگولام، رئیس بانک موریس، اعلام کرد که موریس قصد دارد مرحله آزمایشی روپیه دیجیتال را در ماه نوامبر راه‌اندازی کند. بسیاری از پارامترهای ارز دیجیتال بانک مرکزی آینده (CBDC) در حال حاضر وجود دارد.

 

موریس در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی پروژه آزمایشی برای روپیه دیجیتال خرده فروشی در اواخر امسال است

سیگولام در سخنرانی در نشست فن‌آوران بانک مرکزی صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی که در جزیره اصلی برگزار شد، گفت که او در سال ۲۰۲۰ توسعه CBDC را در اولویت قرار داد و به عنوان یک بانک مرکزی، لازم نیست بر نقش تعیین‌کننده‌ای که CBDCها می‌توانند ایفا کنند، نه تنها در حفاظت از حاکمیت پولی، بلکه در کمک به بانک‌های مرکزی و مقامات نظارتی در جبهه مقابله با پولشویی، CFT (مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم) تاکید کنم.

 

رایزنی با کارشناسان صندوق بین المللی پول (IMF) در همان سال آغاز شد و منجر به تهیه گزارش امکان‌سنجی شد. به گفته سیگولام، موریس اولین کشوری بود که با پروژه CBDC خود از کمک‌های فنی صندوق بین المللی پول بهره‌مند شد. بانک موریس در ماه دسامبر یک سندباکس با شریکی ناشناس راه‌اندازی کرد تا ویژگی‌های بالقوه را بررسی کند و روپیه دیجیتال را بر اساس ویژگی‌های موریس بسازد.

 

روپیه دیجیتال باید ابزار پرداختی باشد که باید در دسترس همه قرار گیرد و واسطه خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که بانک‌های تجاری همچنان به طور کامل در سفر CBDC ما مشارکت دارند. سیگولام گفت، همچنین مدیریت و حمایت از ثبات مالی سیاست‌های پولی را آسان‌تر می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا