اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

قانون بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA)

اتحادیه اروپا، یکی از نهادهای قانونگذاری اتحادیه اروپا، چارچوب قانونی پیشنهادی برای فضای ارز دیجیتال اروپا را تایید کرده است. اکنون بر عهده قانونگذاران اروپایی است که بسته بازارهای دارایی‌های رمزنگاری را قبل از تصویب نهایی آن تأیید کنند.

 

مقررات جامع رمزنگاری به تصویب در اتحادیه اروپا نزدیک می‌شود

طبق سندی که اتحادیه اروپا پس از جلسه ۵ اکتبر منتشر کرد، کمیته نمایندگان COREPER نسخه نهایی قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) را تصویب کرد. این کمیته متشکل از رؤسای نماینده کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروکسل است.

 

COREPER دستور جلسات وزیران شورا را آماده می‌کند و مجاز به اتخاذ برخی تصمیمات رویه‌ای است. پارلمان اروپا در مکاتباتی با کمیته امور اقتصادی و پولی (ECON) که قرار است هفته آینده تشکیل جلسه داده و رای‌گیری کند، از تایید این خبر مطلع شده است.

 

در نامه‌ای، Edita Hrda، رئیس COREPER تأیید می‌کند در صورتی که اتحادیه اروپا موضع خود را در اولین قرائت اتخاذ کند، شورا، طبق بند ۴ ماده ۲۹۴ معاهده، موضع پارلمان اروپا را تأیید می‌کند و این قانون در تصویب می‌شود. عبارتی که با موضع پارلمان اروپا مطابقت دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا