رکود بازار، انحلال‌های سنگین و سودآوران غیرمنتظره

در یک چرخش پرنوسان، بازار ارزهای دیجیتال با کاهش ۰.۸۲ درصدی ارزش خود در روز گذشته، به ۱.۲ تریلیون دلار کاهش یافت. این اتفاق زمانی رخ داد که بیت کوین (BTC) با شرایط ناپایدار مواجه شد و در روز سه‌شنبه به زیر مرز ۳۰ هزار دلاری رسید.

 

بازار کریپتو در سراشیبی

در طول این دوره پر هرج و مرج ۲۴ ساعته، معامله‌گران دارایی‌های دیجیتال اهرمی انحلال عظیمی به مبلغ ۱۰۶.۸۸ میلیون دلار را مشاهده کردند که بر موقعیت‌های فروش و خرید تأثیر گذاشت. در میان رکود در ۱۸ ژوئیه، دارایی کریپتو ۱Inch به عنوان شدیدترین تلفات ظاهر شد و نزدیک به ۱۶ درصد از ارزش خود را در برابر دلار آمریکا از دست داد.

 

در میان این آشفتگی، سایر دارایی‌های دیجیتال نیز با کاهش شدید مواجه شدند. Terra classic (LUNC) بیشترین آسیب را متحمل شد و بیش از ۶ درصد سقوط کرد، در حالی که solana (SOL) خیلی بهتر نبود و همچنین حدود ۶ درصد از ارزش خود را از دست داد. اگرچه سکه‌های متعددی زیان دیده اند، اما برخی از آنها توانسته اند در برابر رکود مقاومت کنند. به عنوان مثال، بیت دائو (BIT) بیش از ۲٪ افزایش یافته است و LINK به میزان ۴.۶۵٪ در برابر دلار آمریکا افزایش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا