اخبار هک و امنیتاخبار آلت‌ کوین‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار قانون‌ گذاری

دستگیری مردی به اتهام پولشویی با کریپتو در هلند

تیم جرایم سایبری پلیس هلند یک فرد ۳۹ ساله ساکن شهر ونندال را به ظن پولشویی ده‌ها میلیون یورو از طریق کریپتوی سرقت شده دستگیر کرد. ظاهراً فرد خاطی برای پوشش جنایت خود، بیت کوین دزدیده شده را با استفاده از صرافی Bisq به Monero و بالعکس تبدیل کرده است.

 

جدیدترین کلاهبرداری رمزنگاری در هلند

پلیس هلند در سایت رسمی خود از دستگیری فرد خاطی خبر داد. طبق تحقیقات انجام شده، زمانی که مقادیری بیت کوین را به سرقت می‌برد، بارها آن را از طریق صرافی غیرمتمرکز Bisq به Monero و بالعکس تبدیل کرده است. بنابراین، شناسایی معاملات متقلبانه او بدون بررسی دقیق دشوار بود.

 

با این حال، ماموران محلی اجرای قانون، عملیات مشترکی را با تیم مرکزی جرایم سایبری برای نظارت بر تراکنش‌های خاص BTC انجام دادند و در نهایت این فعالیت‌ها را به این مرد ۳۹ ساله نسبت دادند. وی در زمان دستگیری در روستای ونندال بود.

 

درباره ارز دیجیتال Monero بیشتر بدانید.

 

در طول کلاهبرداری وی، پلیس تخمین زد که او ده‌ها میلیون یورو ارزهای رمزنگاری شده را شستشو داده است. مقامات آن مقدار را مصادره کردند و خانه او را بازرسی کردند و در آنجا حامل‌های داده را برای کمک به تحقیقات در حال انجام کشف کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا