بازیگران بدافزار از هوش مصنوعی سوء استفاده می‌کنند

متا، مالک فیس بوک، متوجه شده است که تعداد فزاینده‌ای از سازندگان بدافزار در حال حاضر از علاقه قابل توجه به Chatgpt برای جذب قربانیان استفاده می‌کنند. به گفته رئیس امنیت اطلاعات، ربات چت مبتنی بر هوش مصنوعی برای بازیگران بد است و این غول رسانه‌های اجتماعی در حال آماده شدن برای سوء استفاده‌های مختلف است.

 

شرکت مادر فیس بوک می‌گوید بدافزار الهام گرفته شده از Chatgpt در حال افزایش است

متا، شرکت سازنده فیس بوک، دریافته است که تامین‌کنندگان بدافزار در حال حاضر از منافع عمومی در Chatgpt، ربات چت Openai که با هوش مصنوعی (AI) پشتیبانی می‌شود، برای ترغیب کاربران به دانلود برنامه‌های مخرب و افزونه‌های مرورگر سوء استفاده می‌کنند.

 

بر اساس گزارشی که رویترز نقل کرده است، این شرکت حدود ۱۰ خانواده بدافزار و بیش از ۱۰۰۰ پیوند مخرب را شناسایی کرده است که از ماه مارس به عنوان ابزارهایی با قابلیت Chatgpt تبلیغ شده اند. روز چهارشنبه، نمایندگان آن این پدیده را به کلاهبرداری‌هایی با مضمون کریپتو تشبیه کردند.

 

در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد یافته‌های این گزارش، مدیر ارشد امنیت اطلاعات گای روزن اظهار داشت که برای بازیگران بد Chatgpt کریپتوی جدید است. روزن و سایر مدیران متا در طی جلسه توجیهی روز چهارشنبه اشاره کردند که شرکت مادر فیس بوک در حال آماده‌سازی دفاع خود برای انواع سوء استفاده‌های احتمالی مرتبط با فناوری‌های هوش مصنوعی مولد مانند Chatgpt است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا