مینت رایگان DAI برای کاربران MakerDAO

کاربران MakerDAO، سازمانی که پشت استبیل کوین DAI است، اکنون می‌توانند استیبل کوین را به صورت رایگان ضرب کنند. این امر پس از یک رأی اجرایی امکان‌پذیر شد که سقف بدهی صندوق stETH آن را به ۲۰۰ میلیون DAI افزایش داد. کاربران دیگر مجبور نخواهند بود هیچ هزینه‌ای در مورد مینت به Maker پرداخت کنند.

 

کاربران MakerDAO اکنون می‌توانند DAI را به صورت رایگان مینت کنند

انتظار می‌رود سقف بدهی بالاتر وابستگی آن به حمایت از دارایی های وثیقه متمرکز را به حداقل برساند. به این ترتیب، جامعه به پیشنهادی رای داد که به دنبال کاهش هزینه‌ها برای شش صندوق بود. ایده اصلی ترویج ضرابخانه های DAI در برابر وثیقه غیرمتمرکز بود. در حال حاضر، MakerDao Governance هزینه پایداری خزانه Wrapped stETH را به ۰% کاهش داده است. این اساسا به این معنی است که کاربران اکنون می توانند به جای پرداخت هزینه به میکر، DAI را به صورت رایگان ضرب کنند.

 

کاربران باید حداقل نسبت وثیقه ۱۸۵٪ را حفظ کنند

تاکنون ۱۴۵.۵ میلیون DAI در برابر WstETH ضرب شده است و ۵۵.۵ میلیون DAI برای ضرب در دسترس است. این رای پس از فشار توسط Rune Christensen، بنیانگذار MakerDAO، انجام می شود که قصد دارد مدل پروتکل را اصلاح کند و با چندین چالش سازگار شود و در عین حال اتکای DAI به USDC و وثیقه دارایی‌های دنیای واقعی را در سال های آینده به حداقل برساند.

 

USDC بزرگترین منبع پشتیبان DAI است و بیش از یک سوم از ۹.۳ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده آن را شامل می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا