اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

رکود بزرگ ایالات متحده در سال آینده!

اقتصاددانان دویچه بانک هشدار داده اند که ایالات متحده در سال آینده دچار یک رکود بزرگ خواهد شد. با این حال، چندین بانک سرمایه گذاری بزرگ دیگر، از جمله گلدمن ساکس و جی پی مورگان، نسبت به چشم انداز آینده اقتصاد ایالات متحده بدبین نیستند.

 

به گفته اقتصاددانان دویچه بانک، رکود بزرگ ایالات متحده در راه است

دویچه بانک در گزارشی به مشتریان که روز سه شنبه منتشر شد، رکود عمیق‌تری نسبت به پیش‌بینی قبلی خود برای اقتصاد ایالات متحده پیش‌بینی کرده است.

اقتصاددانان بانک، از جمله دیوید فولکرتز لاندو، اقتصاددان ارشد گروه و رئیس تحقیقات، در این گزارش توضیح دادند که چرا رکود آتی بدتر از حد انتظار خواهد بود. آنها توصیف کردند:

ما با یک رکود بزرگ مواجه خواهیم شد، اما دیدگاه قوی ما این است که هر چه فدرال رزرو زودتر و تهاجمی تر عمل کند، آسیب درازمدت کمتری به اقتصاد وارد خواهد شد.

 

این گزارش توضیح می‌دهد که زمان زیادی طول می‌کشد تا تورم به هدف ۲ درصدی فدرال رزرو بازگردد. نویسندگان هشدار دادند که بانک مرکزی احتمالاً درگیر تهاجمی‌ترین انقباض پولی از ۱۹۸۰ خواهد بود، که اقتصاد را تا اواخر سال آینده وارد رکود بزرگی خواهد کرد.

اقتصاددانان دویچه بانک توضیح دادند:

ما به طور محافظه کارانه فرض می کنیم که نرخ وجوه فدرال رزرو به خوبی در محدوده ۵٪ تا ۶٪ حرکت کند، این تا حدی به این دلیل است که روند انقباض پولی توسط تعادل فدرال رزرو تقویت می شود.

 

با این حال، چندین بانک سرمایه گذاری بزرگ دیگر نسبت به دویچه بانک بدبین نیستند.

 

گلدمن ساکس اخیراً تخمین زده است که احتمال رکود اقتصادی در دو سال آینده ۳۵ درصد است.

 

مارک هفله، مدیر ارشد سرمایه گذاری UBS Global Wealth Management، روز دوشنبه در گزارشی نوشت:

تورم باید نسبت به سطوح فعلی کاهش یابد و ما انتظار رکودی را از افزایش نرخ های بهره نداریم.

 

جیکوب مانوکیان، رئیس استراتژی سرمایه گذاری جی پی مورگان در ایالات متحده، در این ماه گفت که رکود اقتصادی در کوتاه مدت ممکن است اما محتمل نیست. در همین حال، مایکل هارتنت، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری بانک آمریکا در اوایل این ماه هشدار داد که یک “شوک رکود اقتصادی” در راه است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا