حفظ سیاست‌های سخت‌گیرانه فدرال رزرو آمریکا

روز پنجشنبه، جولی کوزاک، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول (IMF) از فدرال رزرو آمریکا و چندین بانک مرکزی دیگر خواست تا سیاست‌های پولی محدودکننده‌ای را که به عنوان سخت‌گیرانه شناخته می‌شود، حفظ کنند. کوزاک اظهار داشت که بانک مرکزی ایالات متحده ممکن است نیاز داشته باشد که نرخ وجوه فدرال را برای مدت طولانی بالاتر از حد انتظار نگه دارد.

 

صندوق بین‌المللی پول خواستار افزایش نرخ بهره بالا برای مقابله با تهدید طولانی‌مدت تورم شد

صندوق بین‌المللی پول نگران تورم مداوم است و طی یک نشست خبری، سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، جولی کوزاک، بر لزوم حفظ سیاست‌های سخت‌گیرانه پولی توسط فدرال رزرو و چندین بانک مرکزی در سراسر جهان تاکید کرد. نشست فدرال رزرو در ۱۴ ژوئن ۲۰۲۳ کمتر از یک هفته دیگر برنامه‌ریزی شده است.

 

با این حال، ناظران بازار و کارشناسان مالی پیش‌بینی می‌کنند که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در این جلسه متوقف کند. با توجه به ابزار Fedwatch CME، بیش از ۷۴٪ احتمال دارد که نرخ بدون تغییر باقی بماند. کوزاک اذعان داشت که تورم در ایالات متحده تا حدی تعدیل شده است، اما اگر همچنان بالا بماند، ممکن است فدرال رزرو نیاز به حفظ نرخ‌های بالا داشته باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا