دروغ‌گویی درباره ارز HODL

ZachXBT چندین اینفلوئنسر را متهم به درگیر شدن در کلاهبرداری‌های پامپ و دامپ و سود بردن از بدبختی دیگران کرده است. این بار، کاراگاه زنجیره‌ای، شخصیت دیگری را که به نام DannyCrypt نامیده می‌شود، به اتهام هدر دادن پول دنبال‌کنندگانش هدف قرار داده است. اینفلوئنسر رمزارز مورد بحث متهم به دریافت ۲ درصد از عرضه یک توکن خاص برای کمک به بازاریابی است. با این حال، ۱۵ دقیقه پس از دریافت توکن‌ها، ظاهراً او اکثر آنها را به مبلغ ۵۷ هزار دلار (۳۱ ETH) به دنبال‌کنندگان ناآگاه خود داد.

 

دزدی از اعتماد مردم!؟

با توجه به موضوع توییتر توسط ZackXBT، فردی به نام DannyCrypt به طور فعال یک سکه جدید به نام HODL را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کرد و در مورد هدینگ توکن‌های آن توییت می‌کرد. او متهم است که به مشترکان کانال تلگرامی خود با تعداد ۲۶ هزار نفر گفته است که معتقد است قیمت توکن HODL بالا می‌رود، اما بلافاصله پس از آن او ذخیره خود را فروخت.

 

در توییت DannyCrypt که به نظر می‌رسد به ادعاهای ZackXBT می‌پردازد، آمده است:

تیم از اینکه من فروختم عصبانی نیست، اما به این دلیل که همه آنها قبل از من نمی‌توانستند بفروشند و بیش از ۷۰ درصد از وایت لیست پیش‌فروش را برای خود نگه داشتند. همان کاری که با پروژه‌های NFT انجام می‌دهند.

 

ZachXBT افزود که DannyCrypt یک قربانی الکی است و حتی برچسب خود را از پستش در تلاش برای فاصله گرفتن از ادعاها حذف کرد. اینفلوئنسر متعاقباً او را مسدود کرد. سپتامبر گذشته، ZackXBT اینفلوئنسر محبوب رمزارز لارک دیویس را متهم کرد که در حین تبلیغ پروژه‌های ارزهای دیجیتال با ارزش پایین و ریختن آن‌ها بر سر فالوورهایش، بیش از یک میلیون دلار سود می‌برد. او این اتهامات را رد کرده بود. یوتیوبر و اینفلوئنسر بن آرمسترانگ، با نام مستعار BitBoy نیز به انجام حداقل هفت کلاهبرداری متهم شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا