پیشنهاد لولا برای کنار گذاشتن دلار آمریکا

رئیس جمهور برزیل، لولا، دور شدن از دلار آمریکا را پیشنهاد می‌کند.

 

رئیس جمهور لولا پیشنهاد دور شدن لاتام از دلار آمریکا در تسویه‌حساب‌های دوجانبه را داد

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل، استفاده از ارزهای جایگزین را برای کنار گذاشتن استفاده از دلار آمریکا در تسویه‌حساب‌های دوجانبه در منطقه پیشنهاد کرد.

 

لولا در افتتاحیه اجلاسی در برزیل با حضور ۱۱ رئیس جمهور آمریکای جنوبی اظهار داشت:

ما همچنین باید هویت آمریکای جنوبی خود را در زمینه پولی از طریق مکانیسم‌های جبران کارآمدتر و ایجاد یک واحد مرجع مشترک برای تجارت عمیق‌تر کنیم و وابستگی به ارزهای خارج از منطقه را کاهش دهیم.

 

لولا قویاً از دلارزدایی حمایت کرده است، زیرا اخیراً قیمت بین‌المللی در بازار سوخت برزیل را کنار گذاشته است و آشکارا از انتشار ارز بلوک بریکس حمایت می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا