کمترین رقم تورم در چین در بیش از دو سال گذشته

بر اساس اعداد اداره ملی آمار این کشور، تورم در چین در ماه آپریل ۰.۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت که کمتر از انتظارات بود. برخی از تحلیلگران در حال حاضر در مورد خطرات کاهش تورم هشدار می‌دهند، حتی از دولت چین می‌خواهند که به منظور افزایش تقاضای مصرف‌کننده، کمک‌های نقدی ارائه دهد.

 

اعداد پایین تورم در چین، تحلیلگران را نگران کرده است

بر اساس داده‌های اداره ملی آمار (NBS)، چین، یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، کمترین تورم خود را در بیش از دو سال گذشته ثبت کرده است. شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۱ درصد افزایش داشته است که از ۰.۷ درصد ثبت شده در ماه مارس کاهش یافته است.

 

کاهش قیمت‌ها تا حدی ناشی از کاهش قیمت مواد غذایی و نوشیدنی بود که از ۲.۴ درصد در ماه مارس به کمتر از ۱ درصد در آپریل رسید. تورم اصلی که شامل قیمت مواد غذایی و آشامیدنی نمی‌شود، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۷ درصد افزایش یافت. این اعداد کمتر از انتظارات کشور برای سال جاری است و حدود ۳ درصد تعیین شده است که به احتمال زیاد قابل لمس نیست.

 

اعداد و ارقام برای تحلیلگران نگران‌کننده بوده است که آنها را به عنوان شاهدی بر بهبود آهسته و دشوار اقتصادی چین پس از همه‌گیری ویروس کرونا می‌دانند. با این حال، زو لان، یکی از مقامات بانک خلق چین (PBOC)، این نگرانی‌ها را رد کرد و اظهار داشت که هیچ مبنایی برای کاهش تورم طولانی مدت یا تورم وجود ندارد و انتظار می‌رود تقاضای مصرف‌کننده در نیمه دوم این سال افزایش یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا