کارمزد پایین تراکنش‌های اتریوم در ۱۷۵ روز گذشته

طبق آمار، کارمزدهای مرتبط با شبکه اتریوم در طول ۱۷۵ روز گذشته زیر ۵ دلار برای هر تراکنش بوده است. معیارها نشان می‌دهند که در ۱۰ دسامبر ۲۰۲۲، میانگین انتقال اتریوم حدود ۰.۰۰۲۳ اتر یا ۲.۸۷ دلار است در حالی که هزینه گس متوسط حدود ۰.۰۰۰۹۷ اتر یا ۱.۲۳ دلار در هر انتقال است. معیارهای گس اتریوم ثبت شده در etherscan.io نشان می‌دهد که هزینه‌های انتقال بالا حتی کمتر از میانگین و متوسط پرداخت‌های گس است.

 

کارمزدهای پس از ادغام اتریوم نسبت به سال گذشته بسیار پایین‌تر باقی می‌ماند

به گزارش bitinfocharts.com، در ۹ نوامبر ۲۰۲۱، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه اتریوم حدود ۶۲.۸۴ دلار برای هر تراکنش بود. امروزه میانگین هزینه گس مورد نیاز برای ارسال اتر حدود ۲.۸۷ دلار تخمین زده می‌شود که ۹۵.۴۳ درصد ارزان‌تر از یک سال قبل در نوامبر ۲۰۲۱ است.

 

شبکه اتریوم از گس یا هزینه‌ای برای جلوگیری از هرزنامه در شبکه استفاده می‌کند و هر تراکنش روی زنجیره نیاز به مقدار معینی گس برای انتقال دارد. کارمزدهای اتریوم از زمان ادغام و به طور خاص از ۱۸ ژوئن ۲۰۲۲ بسیار بهتر بوده است.

 

از آن زمان به بعد، میانگین کارمزدهای اتر برای تقریباً ۱۷۵ روز زیر محدوده ۵ دلار بوده است و در ۸ نوامبر ۲۰۲۲ یک جهش کوتاه به بالای ۵ دلار در هر تراکنش داشت. آن روز همان روزی بود که بازارهای کریپتو به دلیل سقوط FTX دچار نوسانات شدید قیمت شدند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا