اخبار جهان

احتمال حذف لایت کوین از صرافی های بزرگ

با معرفی به‌روزرسانی MWEB Litecoin ، این ارز دیجیتال خصوصی‌تر می‌شود و بیشتر بر امنیت زنجیره‌ای خود تمرکز می‌کند. در حالی که بیشتر سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال از این به‌روزرسانی استقبال می‌کنند، صرافی‌های متمرکز و تنظیم‌شده ارزهای دیجیتال در کشورهایی مانند کره جنوبی ممکن است به دلیل مشکلات قانونی احتمالی فرآیند حذف را آغاز کنند. مشکل اصلی به روز رسانی جدید که در بلوک ۲۲۵۷۹۲۰ فعال خواهد شد، بهبود محرمانه بودن بین فرستنده و گیرنده در یک تراکنش است. Mimblewimble Extension Blocks به کاربران این امکان را می دهد که کوین ها را به بلوک افزونه ارسال کرده و به زنجیره اصلی برگردانند.

به زبان ساده، MWED امکان ارسال تراکنش های “محرمانه” را در زنجیره ای که مبلغ ارسال شده را پنهان می کند، باز می کند. اساساً ردیابی مبلغ ارسالی توسط مقامات کشورهایی مانند کره جنوبی غیرممکن و غیرقابل مالیات است. توسعه دهندگان همچنین اضافه کرده اند که به روز رسانی ها باعث افزایش توان عملیاتی شبکه و سرعت پردازش تراکنش ها می شود. عملکردهایی مشابه تراکنش‌های ناشناس در ارز دیجیتال مونرو وجود دارد، که همچنین تا حد زیادی در قانون‌گذاران اروپایی و آسیایی تنظیم شده و توسط متمرکزترین صرافی‌های ارز دیجیتال ممنوع شده است. طبق اعلام Upbit، این صرافی همیشه به دنبال جلوگیری از پولشویی است، به همین دلیل است که در صورت مشاهده واریز به صرافی از طریق Mimblewimble، چاره ای جز حذف لایت کوین از لیست آنها نخواهد داشت.

صرافی همچنین اضافه کرده است که سپرده های انجام شده از طریق فناوری جدید منجر به از دست دادن دائمی وجوه می شود زیرا صرافی برای تأیید مبلغ معامله یا فرستنده در دسترس نخواهد بود.

در حالی که جایگاه لایت کوین در CEX های بزرگ مشکوک است، صرافی های غیرمتمرکز از عملکردهای جدیدی استقبال می کنند که تجارت لایت کوین را امن تر و غیرمتمرکز تر می کند.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا