اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

محدود کردن دسترسی به یوروی دیجیتال

گروهی از اقتصاددانان که اثرات بالقوه یوروی دیجیتال را ارزیابی می‌کنند، اصرار دارند که محدود کردن دسترسی به ارز آینده برای حفظ سیستم مالی فعلی ضروری است. مطالعه آنها به دنبال پیشنهاد قبلی برای محدود کردن سپرده‌های دیجیتالی یورو در بانک مرکزی اروپا (ECB) به ۳,۰۰۰ یورو برای هر نفر است.

 

در دسترس بودن محدود یوروی دیجیتال انتظار می رود از محبوب شدن بیش از حد آن جلوگیری کند

بر اساس گزارش منتشر شده توسط بانک مرکزی اروپا، دسترسی اروپایی ها به یوروی دیجیتال باید محدود شود تا از فرار سرمایه از سپرده های بانک های تجاری جلوگیری شود. این مقاله توسط تیمی از کارشناسان به رهبری فرانک اسمتس که ریاست اداره کل اقتصاد رگولاتورها را بر عهده دارد، تهیه شده است.

 

اقتصاددانان تلاش کرده اند تأثیر یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بر بخش بانکداری اروپا پیش‌بینی کنند. در غیاب داده‌های تجربی، آنها واکنش‌های عمومی به اخبار مربوط به برنامه‌های بانک مرکزی اروپا برای انتشار نسخه دیجیتالی ارز مشترک اروپایی را در نظر گرفته‌اند.

 

به عنوان بخشی از مطالعه خود، که توسط مقام پولی در روز پنجشنبه منتشر شد، نویسندگان به این نتیجه رسیدند که مقدار بهینه یوروی دیجیتال در گردش باید بین ۱۵٪ تا ۴۵٪ از تولید ناخالص داخلی واقعی سه‌ماهه منطقه یورو باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا