محدود کردن تبلیغات کریپتویی در رسانه‌های اجتماعی

BEUC، سازمان مصرف کننده اروپا، از بروکسل خواسته است تا تبلیغات کریپتویی در رسانه‌های اجتماعی را محدود کند. گروه umbrella خواستار اجرای قوانین تبلیغاتی سخت‌گیرانه‌تر در پلتفرم‌های اصلی مانند توییتر و تیک‌تاک و همچنین جلوگیری از گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران توسط اینفلوئنسرها است.

 

BEUC از تبلیغ کریپتوی پرخطر به مصرف‌کنندگان اروپایی در رسانه‌های اجتماعی شکایت می‌کند

سازمان مصرف‌کنندگان اروپایی که بیشتر با مخفف فرانسوی BEUC (Bureau Européen des Unions de Consommateurs) شناخته می‌شود، شکایتی را به کمیسیون اروپا و مقامات مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا علیه Tiktok، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب ارائه کرده است و ادعا می‌کند که آنها گمراه کردن را تسهیل می‌کنند.‌

 

این شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی مسئول اجازه دادن به تبلیغات گمراه‌کننده دارایی‌های کریپتو در پلتفرم‌هایشان (هم از طریق تبلیغات و هم از طریق تأثیرگذاران) هستند که این‌ها با Hype کردن بزرگ کردن الکی باعث آسیب سرمایه‌گذاران می‌شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا