حبس ابد برای سرقت کریپتو در ویتنام

دادگاه مردمی شهر هوشی مین حکم داد که ساکنان ویتنامی، هو انگوک تای و تران نگوک هوانگ، به دلیل ربودن یک فرد و سرقت ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین از او زندگی خود را در زندان سپری خواهند کرد. ۱۴ نفر دیگر که در این جنایت نیز شرکت داشتند به ۹ تا ۱۹ سال محکوم شدند.

 

بدون رحم

تای ۳۴ ساله و هوانگ ۴۰ ساله به دلیل سازماندهی یک آدم‌ربایی پیچیده و بعداً تخلیه ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین از قربانی به حبس ابد محکوم شدند.

 

طبق قوانین محلی، دارایی‌های دیجیتال در ویتنام غیرقانونی هستند، به این معنی که افراد یا مشاغل نمی‌توانند آنها را به عنوان ارز یا وسیله پرداخت بپذیرند. با این وجود، متهمان موفق شدند بیت کوین سرقت شده را به ۱۸.۸ میلیارد VND (تقریباً ۸۰۰,۰۰۰ دلار) تبدیل کنند. دادگاه رای داد که مجرمان باید با این مبلغ غرامت به قربانی بپردازند.

 

تای و هوانگ تنها افرادی نبودند که پشت این ماجرا بودند. آنها توسط ۱۴ همکار دیگر حمایت شدند که آنها نیز به زندان خواهند رفت. با این حال، هیچ یک از آنها مادام‌العمر پشت میله‌های زندان نمی مانند و مجازات آنها از ۹ تا ۱۹ سال متغیر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا