لیختن اشتاین پرداخت‌های بیت کوینی را می‌پذیرد

طبق گزارش‌ها، نخست‌وزیر لیختن اشتاین فاش کرده است که پرداخت بیت کوین برای برخی از خدمات دولتی پذیرفته خواهد شد. او گفت یک گزینه پرداخت با بیت کوین در راه است.

 

پذیرش بیت کوین در لیختن اشتاین

دنیل ریش، نخست‌وزیر لیختن اشتاین که به عنوان وزیر دارایی این کشور نیز فعالیت می‌کند، گزارش داده است که لیختن اشتاین قصد دارد پرداخت‌های بیت کوین را برای برخی خدمات دولتی بپذیرد.

 

او یکشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه آلمانی Handelsblatt بدون اشاره به زمان‌بندی مشخص گفت:

گزینه پرداخت با بیت کوین در راه است.

 

ریش توضیح داد که لیختن اشتاین قصد دارد بیت کوین را بپذیرد و بلافاصله بیت کوین را با فرانک سوئیس، پول ملی مبادله کند تا از خطرات کاهش نرخ ارز جلوگیری کند. او همچنین تصریح کرد که به این ارز دیجیتال وضعیتی برابر با فرانک سوئیس اعطا نخواهد شد. نخست‌وزیر علاوه بر این به این خبرگزاری گفت که آماده سرمایه‌گذاری ذخایر دولتی در بیت کوین در آینده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا