قوانین ارز دیجیتال آفریقاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در لیبی

قوانین کلی کشور لیبی

کشور لیبی که در آفریقای شمالی واقع شده است از جمله کشورهایی می باشد که در قوانین ارزهای دیجیتال در لیبی از ارزهای دیجیتال حمایت نمی کند و به رسمیت نمی شناسد. بانک مرکزی اعلام کرده است که چنانچه اتفاقی و یا کلاهبرداری‌ای در این زمینه پیش بیاید دولت تحت هیچ شرایطی از قربانی ها حمایت نمی کند. از لحاظ امنیت ارز دیجیتال، این کشور جایگاه ۲۲۶ از ۲۴۹ را به خود اختصاص داده است.

دلیل منع کردن ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی هم بخاطر احتمال وقوع جنایت هایی همچون خریداری مواد مخدر، خریداری اسلحه و مسائل پولشویی می باشد. به علاوه کشور لیبی به دارندگان سهام و اوراق بهادار در رابطه با ارزهای دیجیتال و مجازی هشدار داده است که امکان کلاهبرداری، پولشویی و تروریستی وجود دارد. کشور لیبی در تلاش است تا جایی که امکان دارد از علاقه مندی کشور به بیت‌کوین کاهش دهد.

 

خرید و فروش ارزهای رمزرنگاری شده

اینکه کشوری ارزهای دیجیتال را قانونی نداند دلیل بر این نمی شود که مردم کشور امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ندارند. با استفاده از صرافی های ارز دیجیتال به راحتی می توانند ارز مورد نظر خود را خریداری و یا مبادله کنند. منتهی با توجه به غیر قانونی بودن ارزها در قوانین ارزهای دیجیتال در لیبی، به نظر می رسد که امکان معاوضه ی این ارزهای دیجیتال با پول رسمی کشور نباشد.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در لیبی

همانطور که پیش تر گفته شد ارزهای دیجیتال ممنوع می باشند اما در خصوص ماینینگ قوانینی وضع نشده است و افراد بدون داشتن قانون مشخصی در حال استخراج رمزارزها می باشند. صرف نظر از غیر قانونی بودن ارزهای دیجیتال در قوانین ارزهای دیجیتال در لیبی، این کشور عنوان مرکز عملیات استخراج در جهان عرب را به خود اختصاص داده است و هر روز بیشتر و بیشتر به این درجه می رسد.

استخراج ارز دیجیتال نیازمند هزینه ی بالای برق می باشد که دلیل اینکه علاقه مندان به ماینینگ این کشور را انتخاب می کنند پایین بودن هزینه ی مصرفی برق در لیبی می باشد. طبق گزارش مرکز مالی دانشگاه کمبریج، ۰.۶ درصد از عملیات استخراج بیت‌کوین جهان بین سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ را کشور لیبی به خود اختصاص داده است.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

2 × 2 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا