دلار را در تجارت کنار بگذارید و به سمت ریال بروید

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران از بانک مرکزی ایران خواسته است تا زمینه‌های لازم را برای کنار گذاشتن دلار آمریکا برای تسویه حساب‌های تجاری دوجانبه فراهم کند و در صورت امکان، استفاده از ریال ایران را محقق کند. بانک مرکزی ایران قبلاً اجرای این سیاست را آغاز کرده است و پیشنهاد پرداخت مبادلات دوجانبه با استفاده از ریال ایران را در دیدار مجدد اخیر با وزیر بازرگانی عمان داده است.

 

رئیسی از بانک مرکزی ایران خواست دلار را کنار بگذارد

ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران خواستار تغییر سیاست در مورد استفاده از دلار آمریکا در مبادلات تجاری دوجانبه شده است. رئیسی در ۱۸ اردیبهشت در جلسه هیئت دولت پس از سفر خود به سوریه در مورد پیشرفت کشورهای دیگر مانند چین و روسیه در کاهش وابستگی تجاری به دلار آمریکا بحث کرد و خواستار بسترسازی بانک مرکزی ایران برای انتقال از دلار به استفاده از ارزهای محلی مانند ریال ایران شد.

 

رئیسی همچنین به قدرت بازار سوریه و چگونگی بهره‌مندی دو کشور از یکپارچگی و روابط تجاری نزدیکتر اشاره کرد. او بیان کرد:

بازار سوریه ظرفیت و قابلیت بالایی برای ایران برای افزایش سطح روابط تجاری دو کشور دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا