لاوروف می‌گوید دلارزدایی از قبل آغاز شده است

به گفته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، روند دلارزدایی عملا آغاز شده است. دیپلمات ارشد مسکو متقاعد شده است که موضع روسیه در این مورد با بسیاری از کشورهای دیگر مشترک است در حالی که غرب در حال تضعیف نقش پول ایالات متحده است.

 

سرگئی لاوروف از روسیه آغاز دلارزدایی از اقتصاد جهانی را اعلام کرد

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه معتقد است که دلارزدایی از اقتصاد جهانی در حال حاضر با حمایت تعدادی از کشورها در حال حرکت است.

 

وی در سخنرانی روز شنبه در آخرین مجمع اندیشکده شورای سیاست خارجی و دفاعی روسیه اظهار داشت:

دلار زدایی چه در عمل و چه در سخنرانی‌های مفهومی آغاز شده است.

 

لاوروف بر پیشنهاد برزیل مبنی بر اینکه اجلاس بریکس در ماه اوت باید حفاظت از تراکنش‌های مالی درون سازمانی که نماینده اقتصادهای نوظهور پیشرو است و حفاظت از بانک توسعه جدید خود در برابر سوءاستفاده ناشی از نقش مداوم دلار در نظر گرفته شود، تأکید کرد.

 

این دیپلمات به نقل از خبرگزاری‌های تاس و ریانووستی گفت:

ما ابتکارات بسیاری را در این زمینه مطرح می‌کنیم. وی همچنین تاکید کرد که موضع روسیه در این زمینه با بسیاری از متحدان و دوستان همفکر مشترک است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا