راه‌اندازی راه‌حل پرداخت بلاکچینی UNHCR

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) اخیراً اعلام کرد که یک راه‌حل پرداخت بلاکچین برای توزیع پول نقد دیجیتال به افراد آواره داخلی (IDP) در اوکراین راه‌اندازی کرده است. به گفته این آژانس، استفاده از سیستم توزیع پول نقد مبتنی بر بلاکچین تضمین می‌کند که وجوه فوراً به گیرندگان مورد نظر منتقل می‌شود.

 

فقط آسیب‌پذیرترین افراد واجد شرایط هستند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) و بنیاد توسعه استلار (SDF)، سازمانی که از رشد بلاکچین استلار حمایت می‌کند، در ۱۵ دسامبر راه‌اندازی راه‌حل پرداخت بلاکچین برای توزیع پول نقد دیجیتال به افراد آواره داخلی و سایر افراد آسیب دیده از جنگ در اوکراین را اعلام کردند.

 

 

این آژانس در بیانیه‌ای اعلام کرد که در کنار مرکز محاسبات بین‌المللی سازمان ملل متحد (UNICC)، اولین راه‌حل جدید پرداخت کمک مبتنی بر استلار را آزمایش کرده است. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با ستایش مرحله آزمایشی که به طور خاص برای اوکراین طراحی شده است، گفت که استفاده از این سیستم تضمین می‌کند که وجوه به ذینفعان مورد نظر برسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا