راه‌اندازی برنامه آزمایشی CBDC بانک اسپانیا

بانک اسپانیا به دنبال همکاری سازمان‌هایی است که علاقه‌مند به شرکت در یک آزمون آزمایشی روی ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده‌فروشی (CBDC) هستند. این موسسه توضیح داد که این برنامه جدید هیچ ارتباطی با تحقیقات فعلی در مورد یوروی دیجیتال احتمالی ندارد و هدف آن بررسی احتمالات و مزایای واقعی استفاده از CBDC در این زمینه است.

 

بانک اسپانیا با CBDC خود آزمایش می‌کند

بانک اسپانیا اخیراً فاش کرده است که برنامه آزمایشی خود را با CBDC عمده فروشی راه‌اندازی خواهد کرد. سندی که در ۵ دسامبر منتشر شد، این برنامه توکن دیجیتال را اعلام می‌کند و توضیح می‌دهد که این موسسه به دنبال همکاری شرکت‌هایی در این صنعت است که بتوانند پیشنهادهای خود را در این زمینه تدوین کنند.

 

این موسسه تصریح کرد که این برنامه هیچ ارتباطی با تلاش‌های جاری اتحادیه اروپا در مورد برنامه یوروی دیجیتال ندارد. هدف این برنامه جدید تعیین دقیق امکان استفاده از چنین ارزی و آزمایش مزایایی است که ممکن است برای فرآیند تسویه به همراه داشته باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا