اخبار هک و امنیتاخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار جهاناخبار قانون‌ گذاری

پولشویی از طریق NFT توسط هنرمند لتونیایی

هنرمندی از لتونی به اتهام فروش NFT یا توکن‌های غیرمثلی برای پولشویی تحت بازجویی قرار دارد که ممکن است تا ۱۲ سال به زندان محکوم شود. مقامات حساب‌های بانکی وی را مسدود کرده و بدون اطلاع وی تحقیقاتی را آغاز کرده اند.

 

هنرمندی که بیش از ۳۵۰۰ NFT فروخته بود به دلیل پولشویی در لتونی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت

ایلیا بوریسوف، هنرمند و توسعه‌دهنده لتونیایی در میان اتهاماتی که او از NFT برای پولشویی ۸.۷ میلیون یورو (۸.۸ میلیون دلار) استفاده کرده است، منتظر محاکمه است. او هر گونه تخلف را انکار می کند و مصمم است که عدالت را در دادگاه دنبال کند.

 

بوریسوف وب‌سایتی را با عنوان هنر جنایت راه‌اندازی کرد که نشان می‌دهد چگونه دولت لتونی حساب‌های او را بدون اطلاع رسمی مسدود کرده است. یک پرونده جنایی علیه این هنرمند در ماه فوریه تشکیل شد، اما او تنها در ماه می متوجه این موضوع شد.

 

به گفته این سایت، این فرد لتونیایی برای کسب مبلغ مورد نظر، ۳,۵۵۷ توکن غیرمثلی فروخته است. به نقل از پایگاه خبری رمزنگاری Bits.media، بوریسوف اصرار داشت که سعی نکرده از مالیات اجتناب کند و حتی از خدمات درآمد برای توضیح در مورد این موضوع درخواست کرد. تنها در سال ۲۰۲۱، او حدود ۲.۲ میلیون یورو مالیات بر درآمد پرداخت کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا