هشدار لاگارد درباره وضعیت ایالات متحده

اخیراً بحث‌های زیادی در مورد سقف بدهی دولت ایالات متحده و اینکه آیا کنگره قبل از نکول اقدام خواهد کرد یا خیر، وجود دارد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در مصاحبه اخیر گفت که مطمئن است ایالات متحده می‌تواند تعهدات بدهی خود را حفظ کند. با این حال، او هشدار داد که اگر ایالات متحده بدهی‌های خود را نکول کند، این یک فاجعه بزرگ خواهد بود.

 

لاگارد به مدیریت بدهی ایالات متحده با وجود پیش‌بینی‌های احتمالی بحران پیش‌فرض برای دولت در ماه اوت یا سپتامبر اطمینان دارد

اگرچه ایالات متحده آمریکا یک ابرقدرت اقتصادی است، اما بیش از ۳۱ تریلیون دلار بدهی در اختیار دولت و نهادهای هلدینگ درون دولتی انباشته است. این بدهی در ۲۰ سال گذشته به طور تصاعدی افزایش یافته است و در چند وقت اخیر صحبت‌های زیادی در مورد عدم پرداخت سود و اصل پرداخت‌های دولت به سرمایه‌گذاران خارجی، دولت‌های خارجی و سایر نهادها مطرح شده است. در آغاز سال، جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، توضیح داد که چگونه خزانه داری باید اقدامات فوق‌العاده را برای پرداخت بدهی‌های خود اتخاذ کند. با این حال، او همچنین هشدار داد که این بودجه قبل از اوایل ژوئن تمام می‌شود.

 

تا زمانی که کنگره رویکرد خود را تغییر ندهد، دولت ایالات متحده ممکن است نتواند تا تابستان بهره و اصل سرمایه را به وام‌دهندگان خاص بپردازد. اقدامات خارق‌العاده یلن تقریباً ۸۰۰ میلیارد دلار به ایالات متحده کمک کرد و دولت پیش‌بینی می‌کند که بودجه قابل توجهی از مالیات‌دهندگان تأمین شود که انتظار می‌رود تا ژوئن ادامه داشته باشد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، روز یکشنبه با مجریان شبکه خبری CBS News Face the Nation درباره مسائل مربوط به بدهی در ایالات متحده بحث کرد و اعتماد خود را به مدیریت امور مالی ایالات متحده ابراز کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا