دیدگاه لاگارد از تورم منطقه یورو

تورم در منطقه یورو شروع به کاهش کرده است، اما مقام پولی منطقه انتظار دارد که در دو سال آینده بالاتر از هدف خود باقی بماند. رئیس بانک مرکزی اروپا باید اقدامات بیشتری را برای کاهش آن انجام دهد.

 

کریستین لاگارد می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود تورم منطقه یورو بالاتر از هدف میان مدت باقی بماند

 

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) در مصاحبه‌ای که توسط بانک مرکزی اروپا منتشر شد، گفت تورم منطقه یورو در حال کاهش است و از اعداد دو رقمی در اوایل پاییز ۲۰۲۲ به ۵.۵ درصد برای کل منطقه ارز واحد در ژوئن کاهش یافته است.

لاگارد در گفتگو با روزنامه فرانسوی La Provence توضیح داد که این روند عمدتاً به دلیل کاهش قیمت کالاها و انرژی است در حالی که نشان می‌دهد تصمیمات سیاست پولی بانک مرکزی اروپا نیز بر قیمت‌‌ها تأثیر داشته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا