صحبت‌های لاگارد در مورد دلارزدایی

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) هشدار داده است که وضعیت ارز ذخیره دلار آمریکا دیگر نباید بدیهی تلقی شود. وی با اذعان به تلاش‌های دلارزدایی توسط کشورهای مختلف، تاکید کرد الگوهای تجاری جدید ممکن است پیامدهایی برای پرداخت‌ها و ذخایر ارزی بین‌المللی داشته باشد.

 

کریستین لاگارد از بانک مرکزی اروپا در مورد دلارزدایی و ارزهای جایگزین

کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، هفته گذشته در مصاحبه‌ای با شورای روابط خارجی، نظرات خود را در مورد روند دلارزدایی در سراسر جهان به اشتراک گذاشت.

 

وی با اشاره به اینکه دلار آمریکا به یورو در رتبه دوم تبدیل به ارز بین‌المللی، ذخیره جهانی و ارز معاملاتی شده است، هشدار داد که الگوهای تجاری جدید ممکن است پیامدهایی برای پرداخت‌ها و ذخایر ارزی بین‌المللی داشته باشد.

 

رئیس بانک مرکزی اروپا افزود:

در دهه‌های اخیر، چین تجارت دوجانبه کالاهای خود را با بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه بیش از ۱۳۰ برابر کرده است و این کشور همچنین به بزرگترین صادرکننده جهان تبدیل شده است. الگوهای تجاری جدید نیز ممکن است به اتحادهای جدید منجر شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا