عدم علاقه به پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی

به گفته کریستوفر گوس، یکی از بنیانگذاران بلاکچین Namada متمرکز بر حریم خصوصی، بسیاری از پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی عمدتاً به این دلیل که تجربه کاربر در حد و اندازه بالایی نبوده است مورد توجه قرار نگرفته‌اند. بخشی از دلیل این امر این است که راه‌حل‌های موجود مانند Zcash اغلب نیاز دارند که کاربران از یک دارایی خاص برای دریافت حریم خصوصی استفاده کنند. یکی دیگر از راه‌حل‌های حفظ حریم خصوصی، Tornado Cash، چیزی را ارائه می‌دهد که Goes به عنوان حریم خصوصی غیربهینه به منظور حفظ سازگاری کارآمد با یک سیستم شفاف قدیمی توصیف می‌کند.

 

حریم خصوصی، نیاز اولیه ما

در همین حال، بنیانگذار Namada در پاسخ‌های ارسال شده، اظهار داشت که اگرچه پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی ظاهراً مورد توجه قرار گرفته‌اند، اما این به حفظ حریم خصوصی بهتر برای کاربران ترجمه نشده است. گوس توضیح داد که این ممکن است به این دلیل باشد که مجموعه‌های ناشناس در حال حاضر در اکوسیستمی از توکن‌ها، برنامه‌ها و پلتفرم‌های جداگانه تقسیم شده‌اند.

 

به منظور ایجاد یک تجربه بهبودیافته و بهتر برای کاربران، گوس گفت پروتکل‌هایی مانند Namada، یک L1 اثبات سهام برای حریم خصوصی دارایی‌های بین زنجیره‌ای، در حال کار بر روی ارائه یک مجموعه حریم خصوصی یکپارچه است که همه دارایی‌ها می‌توانند در آن مشارکت داشته باشند و همه زنجیرها می‌توانند به آن متصل شوند. یکی از بنیانگذاران همچنین گزارش‌هایی مبنی بر اینکه نمادا گفته است یک ایردراپ توکن NAM خود را به دارندگان Zcash و Osmosis پیشنهاد کرده است را تایید کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا