اخبار صرافی‌ هااخبار ارز دیجیتالاخبار ایراناخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار هک و امنیت

کراکن به دلیل نقض تحریم‌های OFAC تحت بررسی است

به گفته پنج نفر از افراد آگاه به این موضوع، روز سه‌شنبه، گزارشی که به تازگی منتشر شده است، نشان می‌دهد که صرافی کراکن به اتهام نقض تحریم‌های ایالات متحده تحت تحقیقات فدرال است. منابع ناشناس توضیح دادند که تحقیقات درباره کراکن در سال ۲۰۱۹ آغاز شده است و متهم است که به کاربران کشورهای تحریم شده مانند ایران اجازه دسترسی به پلتفرم معاملات ارز دیجیتال را می دهد.

 

ظاهراً دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری در حال تحقیق درباره کراکن است

بر اساس گزارشی که نیویورک تایمز (NYT) در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ منتشر کرد، صرافی کراکن مستقر در سانفرانسیسکو توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC) تحت بررسی است. Kraken در ژوئیه ۲۰۱۱ تأسیس شد. توسط جسی پاول یکی از قدیمی ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان است.

 

گزارش NYT به پنج نفر وابسته به این شرکت یا با آگاهی از تحقیق اشاره می کند. علاوه بر این، این گزارش همچنین می گوید که منابع ناشناس به دلیل ترس از تلافی این شرکت نخواستند نامشان فاش شود. بر اساس خلاصه سرمقاله، OFAC از سال ۲۰۱۹ در مورد Kraken به دلیل اجازه دادن به کاربران کشورهای تحریم شده برای به دست آوردن دارایی های رمزنگاری شده تحقیق کرده است.

 

پنج نفر آشنا به این موضوع در مورد کراکن می گویند که انتظار دارند دولت ایالات متحده جریمه ای را علیه پلت فرم تجاری سانفرانسیسکو اعمال کند. کراکن سال گذشته با جریمه نقدی مواجه شد که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) شرکت را به دلیل ارائه غیرقانونی تراکنش‌های خرده‌فروشی در دارایی‌های دیجیتال متهم کرد.

 

در آن زمان، CFTC 1.25 میلیون دلار از شرکت مادر Payward Ventures Inc، شرکت رمزنگاری سانفرانسیسکو دریافت کرد و به کراکن گفت که از تخلفات بیشتر خودداری کند. NYT با کراکن تماس گرفت و مدیر ارشد حقوقی این شرکت، مارکو سانتوری، خاطرنشان کرد که صرافی در مورد بحث های خاص با تنظیم کننده ها اظهار نظر نمی کند.

 

سانتوری در ادامه گفت:

Kraken به دقت بر رعایت قوانین تحریم نظارت می کند و به عنوان یک موضوع کلی، حتی مسائل احتمالی را به تنظیم کننده ها گزارش می‌دهد.

 

خبرنگاران NYT در گفتگو با یک سخنگوی وزارت خزانه داری ایالات متحده گفتند که OFAC بیانیه مشابهی را ارائه کرده است. این فرد از وزارت خزانه داری گفت:

خزانه داری ایالات متحده تحقیقات بالقوه یا در حال انجام را تأیید یا اظهار نظر نمی کند. افراد آشنا به این موضوع گفتند که تحقیقات OFAC در سال ۲۰۱۹ زمانی آغاز شد که یکی از کارمندان سابق اقدامات قانونی را علیه کراکن آغاز کرد و بعداً پرونده را حل کرد.

 

منابع ناشناس NYT خاطرنشان می کنند که OFAC در همان زمان شروع به بررسی حساب های Kraken کرد و ظاهراً این حساب ها از ایران، سوریه و کوبا سرچشمه می گرفتند. اتهاماتی که ادعا می‌کنند کراکن تحت تحقیقات فدرال است، پس از گزارش اخیر بلومبرگ است که می‌گوید کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) طبق گزارش‌ها در حال بررسی کوین بیس در مورد نقض ادعایی اوراق بهادار ثبت نشده است.

 

گزارش بلومبرگ در مورد کوین بیس مشابه سرمقاله نیویورک تایمز در کراکن است زیرا افراد ناشناس آشنا با این موضوع را نقل می کند. هر دو نشریه خبری به مناسبت‌های مختلف در چند وقت اخیر به افراد آشنا به این موضوع اشاره کرده‌اند، و به طور خاص، به داستان‌هایی در مورد وام دهنده ورشکسته رمزارز سلسیوس اشاره کرده‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا