پلیس در کوزوو ماینرهای کریپتو را از صرب‌ها ضبط کرد

پلیس کوزوو ده‌ها دستگاه استخراج رمزارز را از ساکنان یک منطقه صرب‌نشین در شمال این کشور کشف و ضبط کرده است. مقامات در پریشتینا و بلگراد در مورد این اقدام، که پتانسیل افزایش تنش را در کشور بالکان که از نظر قومی تقسیم شده و تا حدی به رسمیت شناخته شده است، اتهاماتی را رد و بدل کردند.

 

دولت کوزوو استخراج کریپتو در شمال توسط صرب‌ها را سرکوب می‌کند

خبرگزاری آنادولو ترکیه به نقل از یکی از اعضای دولت آلبانیایی در پریشتینا گزارش داد که مجریان قانون در کوزوو حملاتی را علیه استخراج ارزهای دیجیتال در منطقه شمالی که صرب‌ها اکثریت جمعیت آن را تشکیل می‌دهند، انجام داده‌اند.

 

به گفته آرتان رضوانولی، وزیر اقتصاد، پلیس ۱۷۴ دستگاه طراحی شده برای ضرب ارزهای دیجیتال را توقیف کرده است. وی با اعلام این عملیات در زوبین پوتوک در رسانه‌های اجتماعی، تاکید کرد که عدم پرداخت قبوض برق باعث تشویق چنین فعالیت‌های غیرقانونی می‌شود.

 

مصرف‌کنندگان در بخش شمالی کوزوو که عمدتاً صرب هستند، بیش از دو دهه است که هزینه برق را پرداخت نکرده اند. صربستان استقلال این سرزمین را که به طور یکجانبه اعلام شده است، به رسمیت نمی‌شناسد که بقیه آن اکثرا ساکنان آلبانیایی هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا