اخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار هک و امنیت

ثبت اختراع پیشگیری از سرقت موسیقی توسط Koong World

یک پلت فرم اشتراک‌گذاری موسیقی کره جنوبی، Koong World، اخیراً ثبت اختراع پیشگیری از سرقت موسیقی مبتنی بر توکن غیرمثلی (NFT) را اعلام کرد. با استفاده از این حق اختراع، پلت فرم اشتراک موسیقی به دنبال حل مشکل حفاظت از حق چاپ در بازار موسیقی است.

 

مقابله با مشکل نقض حق چاپ در صنعت موسیقی

در گزارشی آمده است که یک پلتفرم اشتراک‌گذاری موسیقی همتا به همتا به نام Koong World اخیراً یک پتنت ضد سرقت موسیقی در اداره مالکیت معنوی کره به ثبت رسانده است. Kung World می‌گوید این پتنت آن را قادر می‌سازد تا چالش نقض حق چاپ در صنعت موسیقی را حل کند.

 

ثبت اختراع کمتر از یک سال پس از راه اندازی خود پلتفرم اشتراک موسیقی انجام می شود. از زمان راه اندازی آن در سال ۲۰۲۱، این پلت فرم اکنون دارای بیش از ۲ میلیون عضو و بیش از ۴۰,۰۰۰ آهنگ ثبت شده است.

 

طبق گزارش فورکاست، کونگ ورلد در ۱۴ آپریل ۲۰۲۱ توسط اداره مالکیت معنوی کره، اختراع را ثبت کرد. گزارش دیگری توسط FN News می گوید که این پتنت برای روش ارائه خدمات انجام شده بر روی سرور یک پلت فرم موسیقی است، با استفاده از NFT مبتنی بر بلاک چین.

 

توسعه یک اکوسیستم باز

کیم هان جو، رئیس هیئت مدیره کونگ ورلد، در نظرات خود پس از ثبت اختراع، توضیح داد که چگونه این پتنت به هنرمندان کمک می کند تا از مالکیت معنوی خود محافظت کنند. رئیس گفت:

بر اساس این پتنت، ما فرصتی را برای حل مشکل حمایت از کپی رایت در بازار موسیقی که به سرعت در حال رشد است، و در عین حال برای همه محصولات در تجارت الکترونیکی که به مشکلی در معاملات آنلاین محصولات تبدیل شده است، به کار می‌بریم و گواهی‌های دیجیتال را ارائه می‌کنیم. ما قصد داریم به زودی یک فناوری برای حل تقلب در این بازار منتشر کنیم.

 

رئیس هیئت مدیره همچنین اشاره کرد که موفقیت این پتنت به توسعه یک اکوسیستم باز بستگی دارد که از همه محصولات آنلاین از جمله موسیقی و خدمات مالی استفاده می کند و غرامت عادلانه دریافت می کند.

 

در این گزارش آمده است که پتنت NFT کونگ ورلد، که به عنوان اولین در نوع خود توصیف شده است، انتظار می رود به تضمین سودی که نصیب سازندگان موسیقی می شود، کمک کند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا