اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی کنیا نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد

کمیته سیاست پولی بانک مرکزی کنیا اخیرا فاش کرد که نرخ بهره بانک مرکزی را ۷۵ واحد پایه از ۷.۵ درصد به ۸.۲۵ درصد افزایش داده است. کمیته در توجیه تصمیم خود برای اقدام، به فشارهای تورمی فزاینده و افزایش ریسک‌های جهانی و همچنین تأثیر احتمالی آنها بر اقتصاد داخلی اشاره می‌کند.

 

افزایش فشارهای تورمی

کمیته سیاست پولی (MPC) بانک مرکزی کنیا (CBK) در آخرین جلسه خود اعلام کرد که افزایش نرخ بانک مرکزی (CBR) از ۷.۵۰ درصد به ۸.۲۵ درصد را تصویب کرده است. MPC که توسط رئیس بانک مرکزی Patrick Njoroge اداره می‌شود، تعدیل نرخ بهره را برای محافظت کنیا در برابر اقتصاد جهانی در حال فروپاشی تصویب کرد.

 

با تعدیل CBR به سمت بالا، به نظر می‌رسد بانک مرکزی کنیا از بانک مرکزی نیجریه پیروی می‌کند که اخیراً نرخ سیاست پولی خود را ۱۵۰ واحد پایه افزایش داده است. با این حال، برخلاف CBN که پس از مشاهده نرخ تورم خود از ۱۷.۰۱ درصد در ژوئیه به ۲۰.۵۲ درصد در اوت، نرخ بهره را افزایش داد، MPC کنیا گامی برای افزایش CBR تا ۷۵ واحد پایه برداشت، حتی زمانی که تنها نرخ تورم این کشور آفریقای شرقی بود. ۰.۲% از ۸.۳% در ژوئیه به ۸.۵% در اوت رسید.

 

MPC در توجیه تصمیم خود به فشارهای تورمی فزاینده و افزایش ریسک‌های جهانی و همچنین تأثیر احتمالی آنها بر اقتصاد داخلی اشاره می کند. در بیانیه‌ای، MPC فاش کرد که این اقدام را پس از مشاهده وجود محدوده‌ای برای تشدید سیاست پولی برای تثبیت بیشتر انتظارات تورمی انجام داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا