نظر کنت روگف درباره نکول بدهی ایالات متحده

کنت روگف، استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد که پیش از این به عنوان اقتصاددان ارشد در صندوق بین‌المللی پول (IMF) خدمت می‌کرد، هشدار داده است که عدم پرداخت تعهدات بدهی ایالات متحده می‌تواند جرقه یک بحران مالی جهانی را ایجاد کند. وی هشدار داد این یک وضعیت بسیار خطرناک است و ما در وضعیت نامعلومی هستیم.

 

پروفسور اقتصاد دانشگاه هاروارد، کنت روگف، در مورد بحران بدهی ایالات متحده و بحران مالی جهانی

کنت روگف، استاد اقتصاد دانشگاه هاروارد، در مصاحبه‌ای با سردبیر ET، سریانا میترا داس که پنجشنبه منتشر شد، دیدگاه خود را در مورد اقتصاد ایالات متحده، احتمال نکول ایالات متحده و بحران مالی جهانی به اشتراک گذاشت. Rogoff استاد اقتصاد و رئیس بخش اقتصاد بین‌الملل در دانشگاه هاروارد است. از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳، او به عنوان اقتصاددان ارشد و مدیر تحقیقات در صندوق بین‌المللی پول (IMF) خدمت کرد.

 

از او پرسیده شد که آیا بحران بدهی فعلی ایالات متحده و نکول احتمالی آن می‌تواند ریسک‌های رکود جهانی را بازگرداند.

 

روگف پاسخ داد:

کاملا. به هر حال خطرات وجود دارد، اما اگر این وضعیت بدتر شود، می‌تواند یک بحران مالی جهانی ایجاد کند. امیدوارم به این نتیجه نرسد اما این یک وضعیت بسیار خطرناک است و ما در وضعیت نامعلونی هستیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا