اخبار ماینینگاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

افزایش مالیات ماینرها در قزاقستان

دولت قزاقستان در حال آماده شدن برای افزایش بار مالیاتی برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال است و قصد دارد نرخ جدید را به ارزش ارز دیجیتال ضرب شده گره بزند. مقامات نورسلطان بر این باورند که چنین رویکردی تأثیر مثبتی بر بودجه دولتی خواهد داشت.

 

ماینرها در قزاقستان مالیات بر ارزش رمزنگاری استخراج شده پرداخت می کنند

قزاقستان در حال انجام اقداماتی برای افزایش مالیات برای نهادهایی است که ارز دیجیتال در این کشور استخراج می کنند. بر اساس بیانیه وزیر اقتصاد ملی علی بک کوانتیروف، برنامه این است که مالیات بر اساس ارزش بازار ارز دیجیتال استخراج شده محاسبه شود.

Tengrinews.kz گزارش داد که این مقام دولتی خاطرنشان کرد که اجرای چنین طرحی درآمدهای بودجه را افزایش می دهد. استخراج کنندگانی که در قزاقستان فعال هستند در حال حاضر هزینه اضافی برای برق مصرفی پرداخت می کنند.

مؤسسات استخراج موظف به پرداخت بیشتر از سایر مصرف کنندگان در تابستان گذشته بودند. تعرفه ها با کارمزد ۱ تنگه قزاقستان (تقریباً ۰.۰۰۲۲ دلار) به ازای هر کیلووات ساعت برق مصرفی در صنعت انرژی بر افزایش یافت. کوانتیروف در یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته اظهار داشت:

ما در حال بررسی افزایش بار مالیاتی برای ماینرها هستیم. در حال حاضر، ما همچنین در نظر داریم که نرخ مالیات استخراج‌کنندگان را به ارزش ارز دیجیتال مرتبط کنیم. اگر کریپتو رشد کند، برای بودجه خوب خواهد بود.

 

طی جلسه دولت در ماه فوریه، رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف، مقامات را موظف کرد که مالیات بر ماینینگ کریپتو را چند برابر کنند. رئیس جمهور همچنین به ناظر مالی کشور دستور داد تا تمامی تاسیسات استخراجی کشور را شناسایی و اسناد مالیاتی و گمرکی آنها را بررسی کند.

 

با محدودیت نرخ برق، قزاقستان در سال گذشته، زمانی که چین در ماه مه یک حمله سراسری را علیه این صنعت آغاز کرد، به آهنربایی برای استخراج کنندگان بیت کوین تبدیل شد. هجوم استخراج کنندگان به دلیل کسری فزاینده برق کشور مقصر شناخته شده است و دولت قزاقستان شروع به محدود کردن این بخش کرد.

 

حتی معدنچیان مجاز در ماه های زمستان دچار قطع برق شدند. کمبود برق برخی از شرکت ها را مجبور به ترک کشور و نقل مکان به مقاصد معدنی دیگر مانند ایالات متحده کرده است. ماه گذشته بیش از ۱۰۰ مزرعه ماینینگ در سراسر قزاقستان تعطیل شدند.

 

گزارش اخیر نشان داد که مقامات به دنبال استخراج‌کنندگان رمزارز هستند که از خلاءهای مالیاتی سوء استفاده می‌کنند. پنج مؤسسه ماینینگ متهم به استفاده از مزایای مالیاتی ارائه شده به مشاغل فناوری اطلاعات و سایر شرکت های دخیل در توسعه نوآوری شدند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا