وایت پیپر Tenge دیجیتال بانک ملی قزاقستان

بانک مرکزی قزاقستان مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال خود را به پایان رساند و وایت پیپرش را منتشر کرد. مطالعات انجام شده توسط تنظیم‌کننده در مورد معرفی آن، خطرات قابل توجهی را برای ثبات مالی و اقتصاد کشور شناسایی نکرد.

 

گزارش مقامات پولی قزاقستان در مورد پیشرفت پروژه آزمایشی Tenge دیجیتال

بانک ملی قزاقستان (NBK) از تکمیل موفقیت آمیز مرحله دوم آزمایش پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) خبر داد. نتایج آزمایش‌ها و مطالعه در مورد نیاز به نسخه جدید فیات ملی، تنگه، در وایت پیپر منتشر شده توسط رگولاتوری ارائه شده است.

 

اولین مرحله آزمایشی بین ژوئیه و دسامبر ۲۰۲۱ انجام شد، زمانی که یک نمونه اولیه برای بررسی قابلیت حیات مفهوم CBDC توسعه یافت که جزئیات اعلامیه‌ای به نقل از RBC Crypto ارائه شد. در مرحله دوم، از ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۲، این پلتفرم به‌خوبی تنظیم شد و آزمایش‌ها با بازیگران و کاربران بازار مالی آغاز شد.

 

 

به گفته بانک، این تحقیق تایید کرده است که تنگه دیجیتال یک پروژه عملی است. پس از معرفی، CBDC می‌تواند در دسترس بودن خدمات مالی را افزایش دهد، از جمله از طریق ویژگی که امکان تراکنش‌های آفلاین و همچنین ارائه محصولات و خدمات جدید را فراهم می‌کند. یک نظرسنجی در میان مصرف‌کنندگان نشان داد که اکثریت آنها از این ارز استفاده می‌کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا