جاستین سان (Justin Sun) – خالق ترون و مدیرعامل Bittorrent

زندگینامه جاستین سان

ترون سال ۲۰۱۷ بود که توسط سازمانی غیرانتفاعی در سنگاپور با نام “Tron Foundation” وارد بازار شد. جاستین سان رهبری و مدیریت ترون را بر عهده دارد. وی در سال ۱۹۹۰ متولد شد و مدرک ارشد خود را از دانشگاه Pennsylvania در رابطه با مطالعات آسیای شرقی و لیسانس خود را در رشته تاریخ از دانشگاه Peking دریافت کرد. او در دوره دانشجویی خود به ارز‌های دیجیتال علاقمند شد و در ابتدا بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد.

سان در سال ۲۰۱۳ به عنوان نماینده و مشاور ارشد به آزمایشگاه ریپل پیوست و کار خود را درآنجا آغاز کرد و در سال ۲۰۱۴ یک شبکه اجتماعی مبتنی بر صدای چینی را ساخت. او طی سال‌های متعددی به عنوان کار آفرین برتر انتخاب می‌شد و از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ از در فهرست افراد تاثیر گذار زیر سی سال مجله Forbes قرار گرفت و همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی ترون آغاز شد.

ترون برای تبدیل شدن به یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال در دنیا به رشد خود ادامه داد. ترون یک سال بعد BitTorrent را خریداری کرد تا توکن BitTorrent را با نام “BTT” اجرایی کند. سان به یکی از چهره‌های جنجالی در دنیای بلاکچین تبدیل شده است و افراد او را به دلیل برخورداری از تاکتیک‌های بازاریابی پیچیده‌ می‌شناسند.

 

جاستین سان در ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ عنوان “دستگاه بازاریابی دائمی” را در این فضا به Sun دادند و همین موضوع باعث شهرت یافتن او شد. ماه ژوئن بود که بالاترین پیشنهاد را در eBay برای یک جلسه نهار با میلیاردر و منتقد بیت‌کوین یعنی “Warren Buffet” ارائه کرد. پس از یکبار کنسلی این قرار، در نهایت جلسه آن‌ها در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ انجام شد. نزدیک به ۱۲ درصد از عرضه استیبل‌کوین تتر (USDT) در ماه اکتبر هم از اتریوم به شبکه ترون انتقال یافت.

جاستین سان در 2019

Sun در نهایت ماه نوامبر اعتراف کرد که یکی از سرمایه‌گذارانی می‌باشد که صرافی ارز دیجیتال Poloniex را از شرکت مالی Circle خریداری کرده است. جاستین در رابطه با این سرمایه‌گذاری کلی صحبت کرد. او در حالی که سعی بر شفاف سازی داشت و اعلان کرد که ترون از این سرمایه‌گذاری جداست، صرافی بلافاصله پس از خرید، TRX را لیست کرد.

 

جاستین سان در ۲۰۲۱

جاستین سان در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱ خود را از ترون بازنشسته کرد تا بتواند به عنوان سفیر و نماینده دائمی گرانادا در سازمان تجارت جهانی فعالیت کند. او بار‌ها اعلام کرد که از نقش خود در این سازمان برای حمایت از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد. همچنین کارائیب را محل مناسب‌تری برای سرمایه گذاری و کارآفرینی‌های حوزه ارز‌های دیجیتال می‌دانست زیرا قوانین سختگیرانه کمتری نسبت به ایالات متحده دارد و بار‌ها اذعان کرد که برای توسعه فناوری در گرانادا تلاش خواهد کرد.

 

جاستین سان در ۲۰۲۳

در ماه مارس سال ۲۰۲۳ از وی شکایت شد و این شکایت از طرف SEC برای فروش اوراق بهادار ثبت نشده مربوط به ارز های TRX و BTT بود که تا کنون اخباری در مورد نتیجه دادگاه آن منتشر نشده است. معمولا تمامی اخبار مربوط به وی در وبسایت رسمی خودش یعنی Hejustinsun.com قابل مشاهده است.

۵/۵ - (۴ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا