جی‌پی مورگان انتظار دارد تسلط دلار ادامه یابد

استراتژیست‌های جی‌پی مورگان توضیح داده اند که حتی اگر چین در حدود سال ۲۰۳۰ از ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان پیشی بگیرد، ممکن است دلار آمریکا تا پایان قرن بیست و یکم ارز غالب جهان باقی بماند. بانک سرمایه‌گذاری جهانی به تجربه تاریخی زمانی که ایالات متحده از بریتانیای کبیر به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان پیشی گرفت، اشاره کرد.

 

جی پی مورگان درباره آینده دلار آمریکا در بحبوحه تسلط اقتصادی پیش‌بینی شده چین بحث می‌کند

استراتژیست‌های بانک سرمایه‌گذاری جهانی جی‌پی مورگان اخیراً در مورد تأثیر بالقوه بر دلار آمریکا در صورتی که اقتصاد چین از ایالات متحده به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان پیشی بگیرد، بحث کردند. بر اساس گزارش مرکز تحقیقات اقتصاد و بازرگانی (CEBR)، یکی از مشاوران اقتصادی برجسته بریتانیا، پیش‌بینی می‌شود چین تا سال ۲۰۳۰ به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان از ایالات متحده پیشی بگیرد.

 

استراتژیست‌های جی‌پی مورگان توضیح دادند که حتی اگر چین از اقتصاد ایالات متحده پیشی بگیرد، بعید است که دلار فوراً جایگاه خود را به عنوان ارز ذخیره جهانی از دست بدهد و به تجربه تاریخی اشاره کردند که نشان می‌دهد هرگونه انتقال تدریجی خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا