جی‌پی مورگان کنترل First Republic را به عهده گرفت

در ۱ می ۲۰۲۳، وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) بانک First Republic را توقیف کرد و آن را در اختیار شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) قرار داد. بر اساس گزارش‌ها، این اقدام پس از آن صورت گرفت که مشکلات مالی این بانک باعث ورشکستگی و ناتوانی در انجام تعهدات خود شد. پس از توقیف، جی‌پی مورگان چیس پیشنهاد برنده‌ای را برای در اختیار گرفتن کنترل سپرده‌های First Republic Bank، از جمله سپرده‌های بیمه نشده ارائه کرد.

 

جی‌پی مورگان دارایی‌های First Republic Bank را تصاحب می‌کند

از هفته اول ماه مارس، چهار بانک بزرگ، بانک سیلورگیت، بانک سیلیکون ولی، بانک سیگنیچر و بانک فرست ریپابلیک، شکست خورده اند. گفته می‌شود که ورشکستگی‌های سه بانک اخیر، از زمان فروپاشی واشینگتن موچال (وامو) در سال ۲۰۰۸، بزرگترین شکست در تاریخ آمریکا بوده است.

 

هفته گذشته، همه نگاه‌ها به First Republic Bank دوخته شد زیرا این بانک آخرین تلاش خود را برای دریافت کمک از بخش خصوصی انجام داد. این امر پس از آن اتفاق افتاد که مشتریان در ماه گذشته ۱۰۰ میلیارد دلار از بانک برداشت کردند که منجر به نگرانی در مورد پرداخت بدهی بانک شد. روز دوشنبه، ۱ می، وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) اعلام کرد که بانک First Republic را توقیف کرده و آن را تحت کنترل شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) قرار داده است.

 

DFPI طبق بخش ۵۹۲ کد مالی کالیفرنیا، بخش‌های فرعی ب و ج اقدام کرد، به طور خاص انجام کسب و کار خود به شیوه‌ای ناامن یا نامناسب و در شرایطی که ناامن یا نامطلوب برای انجام معاملات بانکی است، بانک راتوقیف کرد. علاوه بر این، رگولاتور مالی اعلام کرد که جی‌پی مورگان چیس، یک غول بانکی، پس از قرار گرفتن بانک فرست ریپابلیک در زیرمجموعه شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) پیشنهاد مناقصه را دریافت کرده است.

 

روز دوشنبه، JPMorgan Chase در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که بانک First Republic را تصاحب کرده است. این بانک قدرت و قابلیت‌های اجرایی قابل توجه خود را برجسته کرد و اعلام کرد که متعهد به حمایت از سیستم مالی ایالات متحده است. به عنوان بخشی از خرید، JPMorgan Chase مسئولیت تمام سپرده‌ها، از جمله سپرده‌هایی را که بیمه نشده بودند، بر عهده گرفته است. انتظار می‌رود که این حرکت برای مشتریانی که در بانک First Republic سپرده داشتند، ثبات و اطمینان ایجاد کند. JPMorgan Chase همچنین فاش کرده است که این بانک توسط Marianne Lake و Jennifer Piepszak، دو تن از مدیران بانکی محلی آن اداره خواهد شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا