اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار قانون‌ گذاری

دیدگاه جو بایدن نسبت به تورم ایالات متحده

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده دیدگاه خود را در مورد تورم به اشتراک گذاشته است. او با اشاره به اینکه چند ماه است که تورم افزایش نیافته است، گفت من نسبت به این موضوع خوش‌بین هستم. بسیاری از مردم با بایدن مخالف هستند و یکی می گوید خانواده‌ها فقیرتر از زمانی هستند که او به ریاست جمهوری رسید.

 

دیدگاه‌های جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در مورد تورم و اقتصاد ایالات متحده

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در مصاحبه ای با ۶۰Minutes که یکشنبه پخش شد، طیف گسترده‌ای از موضوعات، از جمله اقتصاد ایالات متحده و تورم را مورد بحث قرار داد. از او پرسیده شد که با توجه به نرخ تورم سالانه ۸.۳ درصد، چه کاری می‌تواند بهتر و سریعتر انجام دهد. بایدن پاسخ داد اول از همه، اجازه دهید این را در چشم انداز قرار دهیم که نرخ تورم، ماه به ماه، افزایش کمی داشت، آن هم به ندرت.

 

رئیس‌جمهور ضمن اذعان به اینکه نرخ تورم بالاترین میزان در ۴۰ سال گذشته است، گفت:

ما در موقعیتی هستیم که تورم در چند ماه گذشته افزایشی نداشته است و اساساً یکنواخت بوده است. و در این بین ما این همه شغل ایجاد کردیم.

 

پرزیدنت بایدن در پاسخ به این سؤال که آیا اقتصاد ایالات متحده بدتر می شود، گفت:

نه، فکر نمی‌کنم.

 

رئیس جمهور در خصوص اینکه آیا تورم روند کاهشی را ادامه خواهد داد، خاطرنشان کرد:

من به مردم آمریکا می‌گویم که ما می‌خواهیم تورم را کنترل کنیم و من نسبت به آینده خوشبین هستم. قیمت داروها بسیار پایین‌تر خواهد بود. هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی بسیار کمتر خواهد بود. هزینه‌های اولیه برای همه پایین‌تر خواهد بود، قیمت انرژی پایین‌تر خواهد بود.

 

بسیاری از مردم در توییتر از رئیس جمهور بایدن به دلیل کم اهمیت جلوه دادن این مشکل و درک نکردن چالش‌های پیش روی مردم آمریکا انتقاد کردند. تعدادی از مردم در پاسخ به اصرار وی مبنی بر اینکه تورم اوج نگرفته است، به رئیس جمهور یادآوری کردند که در زمان روی کار آمدن وی نرخ تورم ۱.۴ درصد بوده است.

 

در این بین Joel Griffith، اقتصاددان و پژوهشگر بنیاد Heritage، لیستی از اقلامی را که قیمت‌ها به طور قابل توجهی در آن‌ها افزایش یافته است، از جمله گاز، غذا و مبلمان منتشر کرد و سیاستمداران نیز وارد گفتگو شدند. Jennifer-Ruth Green، نامزد کنگره ایندیانا، در توییتی نوشت:

تورم زمانی که جو بایدن روی کار آمد، ۱.۴ درصد بود و ۱۹ ماه بعد، ۸.۳ درصد است. آمریکایی‌ها به شدت آسیب دیده‌اند و رئیس‌جمهور به جای اینکه مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرد، فقط می‌خواهد این موضوع برطرف شود تا بتواند پس از انتخابات میان‌دوره‌ای حزبش را در قدرت نگه دارد.

 

Ronna McDaniel، رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان، اظهار داشت:

دیروز، بایدن گفت که آمریکایی‌ها باید تورم را در چشم انداز خود قرار دهند. این چشم انداز از زمانی که دموکرات ها از محرک ۱.۹ تریلیون دلاری خود عبور کردند، باعث شده است دستمزدهای واقعی کاهش یابند و خانواده‌ها فقیرتر از زمان شده اند.

 

Jim Bognet، نامزد کنگره در پنسیلوانیا، نوشت:

Nancy Pelosi ،Joe Biden و Matt Cartwright فکر می‌کنند تورم ۸.۳ درصد قابل قبول است ولی این قابل قبول نیست. آمریکایی‌ها در حال له شدن هستند. بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال گذشته شما را از یک ماه درآمد سالانه محروم کرده است. ما اکنون به تغییر نیاز داریم.

 

Mike Pompeo، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، اظهار داشت:

پرزیدنت بایدن ممکن است فکر نکند که تورم یک موضوع بزرگ است. اما هر آمریکایی که برای خرید مواد غذایی خرید می‌کند، از تأثیر مخرب سیاست‌های بایدن آگاه است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا