هشدار جیم ریکاردز درباره CBDC ایالات متحده

جیم ریکاردز، اقتصاددان و بانکدار سرمایه‌گذاری، در مورد ایجاد یک سیستم اعتبار اجتماعی که با انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) قدرت می‌گیرد، هشدار داده است. به گفته ریکاردز، این ترکیب می‌تواند برای محدود کردن آزادی‌های مدنی آمریکایی‌ها از طریق محدود کردن قابلیت‌های سفر و دسترسی آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد.

 

جیم ریکاردز در مورد یک سیستم اعتباری اجتماعی فرضی مبتنی بر CBDC

جیم ریکاردز، یک اقتصاددان با بیش از ۴۰ سال تجربه در بانکداری سرمایه‌گذاری، در مورد یک سیستم اعتباری اجتماعی فرضی در ایالات متحده که توسط یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پشتیبانی می‌شود، هشدار داده است. ریکاردز در آخرین مقاله خود توضیح می‌دهد که صدور CBDC به دولت اجازه می‌دهد تا داده‌های مورد نیاز برای ساخت چنین سیستمی را بدست آورد.

 

ریکاردز اظهار داشت که اطلاعات جمع‌آوری‌شده از طریق نظارت بر تراکنش‌ها در یک CBDC ایجاد یک سیستم اعتبار اجتماعی را تسهیل می‌کند که به دولت‌ها اجازه می‌دهد کسانی را که در فعالیت‌های غیرمجاز مانند خرید اسلحه، اهدای پول به حزب سیاسی نادرست، خرید ادبیات تایید نشده شرکت می‌کنند، مجازات کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا