مقررات سخت‌گیرانه‌تر AML ژاپن

رسانه‌های محلی گزارش دادند که اقدامات سخت‌گیرانه‌تر ضدپولشویی (AML) برای بخش کریپتو در ژاپن از ماه آینده اجرایی می‌شود. قوانین جدید برای همسو کردن چارچوب قانونی کشور برای ارزهای دیجیتال با استانداردهای جهانی در این زمینه به تصویب رسید.

 

ژاپن قوانینی را اعمال می‌کند که اجازه ردیابی تراکنش‌های کریپتویی را می‌دهد

به گزارش خبرگزاری کیودو، کابینه ژاپن، قدرت اجرایی در توکیو، تصمیم گرفته است که قوانین سختگیرانه AML را برای عملیات ارزهای دیجیتال از اول ژوئن اعمال کند. این اقدامات چارچوب نظارتی کشور را با استانداردهای بین‌المللی منطبق می‌کند و به دولت اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های دارایی دیجیتال را ردیابی کند.

 

قانونگذاران ژاپنی در دسامبر ۲۰۲۲ قوانین مربوط را در پاسخ به توصیه‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، سازمان بین دولتی که سیاست‌های طراحی شده برای مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را توسعه می‌دهد، اصلاح کردند.

 

FATF رویه‌های قبلی AML ژاپن را ناکافی ارزیابی کرده بود. علاوه بر بازنگری‌های قانونی، نهادهای نظارتی کشور نظارت خود را بر دارایی‌های کریپتویی که به طور بالقوه می‌توانند برای شستشوی وجوه غیرقانونی استفاده شوند، تقویت کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا