تورم ژاپن به ۳.۵ درصد افزایش یافت

این هفته، اداره آمار ژاپن آخرین گزارش شاخص اصلی قیمت مصرف‌کننده (CPI) را برای این کشور منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش به ۳.۵٪ است. این رقم برای تحلیلگرانی که ۲.۹ درصد کمتر را برای پایان سه ماهه پیش‌بینی کرده بودند، تعجب‌آور است. شایان ذکر است که تورم ژاپن از ژوئن ۲۰۲۱ به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. زمان این افزایش نیز قابل توجه است، زیرا کازوئو اوئدا اخیراً نقش سی و دومین رئیس بانک ژاپن را بر عهده گرفته است.

 

رئیس کل جدید بانک مرکزی ژاپن با افزایش تورم مواجه است

در ماه آپریل، ژاپن افزایش نرخ تورم سالانه خود را به استثنای قیمت مواد غذایی تازه و انرژی تجربه کرد که به ۳.۵٪ افزایش یافت. این بدتر شدن نرخ تورم برای بانک ژاپن (BOJ) نگران کننده است، که قصد دارد مانند چندین بانک مرکزی در سراسر جهان، نرخ را به محدوده ۲ درصد بازگرداند. با این حال، اقتصاد این کشور با چالش‌های مهمی از جمله پیامدهای همه‌گیری کووید-۱۹ مواجه است که منجر به اقدامات محرک و سیاست‌های قرنطینه شد.

 

علاوه بر این، ژاپن با کاهش نیروی کار دست و پنجه نرم می‌کند که می‌تواند به طور قابل توجهی بر توانایی این کشور برای حفظ رشد اقتصادی تأثیر بگذارد. این چالش‌ها با این واقعیت تشدید می‌شوند که BOJ یک رئیس جدید به نام Kazuo Ueda دارد که در اولین نشست‌های سیاست پولی خود در ۲۷ و ۲۸ آپریل سخنرانی کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا