هشدار جنت یلن درباره نکول بدهی ایلات متحده

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده هشدار داده است که اگر کنگره قبل از آن زمان سقف بدهی را افزایش ندهد یا تعلیق نکند، خزانه‌داری نمی‌تواند تمام بدهی‌های دولت را از اول ژوئن بپردازد. یلن همچنین هشدار داد که عدم تعهد ایالات متحده به تعهدات بدهی خود یک فاجعه اقتصادی و مالی ایجاد می‌کند.

 

یلن می‌گوید نکول بدهی ایالات متحده ممکن است تا اول ژوئن اتفاق بیفتد

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده روز دوشنبه هشدار داد که دولت ایالات متحده ممکن است تا اول ژوئن بدهی خود را که زودتر از آنچه دولت و وال استریت پیش‌بینی می‌کردند، نکول کند.

 

یلن در نامه‌ای به کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نوشت:

پس از بررسی دریافت‌های مالیاتی اخیر فدرال، بهترین تخمین ما این است که اگر کنگره قبل از آن زمان سقف بدهی را افزایش یا تعلیق نکند، تا اوایل ژوئن، نمی‌توانیم به تمام تعهدات دولت ادامه دهیم.

 

وی تصریح کرد که تخمین وزارت خزانه‌داری در مورد اینکه چه زمانی می‌تواند تعهدات بدهی دولت را نکول کند بر اساس داده‌های موجود در حال حاضر است و خاطرنشان کرد که پیش‌بینی دقیق تاریخ دقیق زمانی که خزانه‌داری قادر به پرداخت صورت حساب‌های دولت نخواهد بود غیرممکن است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا