نظر جنت یلن درباره آسیب به دلار

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره خطراتی که تحریم‌های مبتنی بر دلار آمریکا ممکن است برای هژمونی این ارز در بازارهای بین‌المللی ایجاد کند، صحبت کرد. به گفته یلن، دولت سعی می‌کند از تحریم‌ها عاقلانه استفاده کند، زیرا می‌تواند تمایل به یافتن جایگزین‌هایی برای دلار آمریکا ایجاد کند.

 

یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، از خطرات تسلیحات دلاری صحبت می‌کند

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، به تأثیرات احتمالی استفاده مداوم از تحریم‌ها بر هژمونی دلار آمریکا در بازارهای بین‌المللی اشاره کرده است. در مصاحبه‌ای که توسط رویترز بررسی شد، یلن اذعان کرد که چنین خطری در دراز مدت وجود دارد.

 

وی در مورد این موضوع اظهار داشت:

بنابراین، وقتی از تحریم‌های مالی مرتبط با نقش دلار استفاده می‌کنیم، این خطر وجود دارد که به مرور زمان، همانطور که شما گفتید، هژمونی دلار را تضعیف کند. اما این ابزار بسیار مهمی است که ما سعی می‌کنیم عاقلانه از آن استفاده کنیم.

 

یلن می‌داند که چنین تحریم‌هایی کشورهایی مانند چین و روسیه را وادار می‌کنند تا به دنبال جایگزین‌هایی برای دلار آمریکا باشند تا حتی زمانی که تحت تأثیر این تحریم‌ها قرار می‌گیرند، تجارت کنند. با این حال، او همچنین توضیح داد که به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد دلار، این کار آسانی نیست.

 

یلن در این مورد توضیح داد و اعلام کرد:

ما هیچ کشور دیگری را ندیده‌ایم که زیرساخت‌های اساسی را داشته باشد که بتواند ارز خود را به این شکل به جهان ارائه کند.

 

این همان نتیجه‌ای است که گزارشی از بانک روسیه با عنوان Review of the Russian Financial Sector and Financial Instruments به آن رسیده است و بیان می‌کند که جایگزینی دلار آمریکا به دلیل ساختار فعلی تجارت خارجی دشوار خواهد بود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا