زمان مناسبی برای توقف افزایش نرخ بهره نیست

اقتصاددان ارشد این مقام پولی گفت، شاخص‌های فعلی نشان می‌دهد که بانک مرکزی اروپا (ECB) باید نرخ بهره را در ماه می افزایش دهد. به گفته فیلیپ لین که معتقد است بانک باید تورم را به موقع به هدف ۲ درصدی بازگرداند، افزایش‌های آینده به داده‌های اقتصادی بستگی دارد، اما هنوز زمان مناسبی برای توقف نیست.

 

لین می‌گوید که با وجود کاهش تورم، باقی گذاشتن نرخ بهره در سطح فعلی نامناسب خواهد بود

تورم در منطقه یورو بین اکتبر، زمانی که به اوج خود به ۱۰.۶ درصد رسید تا ۶.۹ درصد در ماه مارس، به طور قابل توجهی کاهش یافته است. با این وجود، مهم‌ترین هدف بانک مرکزی آن این است که اطمینان حاصل کند که به ۲ درصد نزدیک می‌شود، فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، در مصاحبه اخیری که توسط این بانک در روز سه‌شنبه منتشر شد، به لوموند این موضوع را گفت.

 

این مقام ارشد خاطرنشان کرد:

در حالی که کاهش در برخی بخش‌ها مانند انرژی، فشارهای تورمی در برخی دیگر مانند مواد غذایی ادامه دارد و هشدار داد که خطر تورم چسبنده وجود دارد.

 

او تاکید کرد که به همین دلیل مهم است که بانک مرکزی اروپا باید دوباره نرخ‌های بهره خود را افزایش دهد تا اطمینان حاصل شود که تورم به موقع به نقطه هدف باز می‌گردد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا