غیرممکن است بدانیم کدام توکن‌ها اوراق بهادار هستند

کوبان استدلال کرد که دستورالعمل SEC آنقدر نامشخص است که حتی یک ارتش وکلای اوراق بهادار نمی‌تواند بگوید کدام دارایی‌های کریپتویی به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند. تاجر، نیکوکار و شخصیت تلویزیونی آمریکایی، مارک کوبان، از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل ارائه راهنمایی‌های گمراه‌کننده در مورد اینکه کدام ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان اوراق بهادار طبقه‌بندی شوند، انتقاد کرد. این آژانس با بخش کریپتو مهربان نبوده و اخیراً علیه دو تا از بزرگترین صرافی‌ها، Binance و Coinbase، شکایت کرده است. همچنین ادعا کرد که برخی از دارایی‌های دیجیتال پیشرو، از جمله BNB ،SOL ،ADA و MATIC به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده عمل می‌کنند.

 

SEC رفتار متفاوتی با کریپتو دارد

میلیاردر و مالک دالاس ماوریکس، فرد دیگری است که معتقد است کمیسیون به اندازه کافی برای نظارت صحیح بر بخش ارزهای دیجیتال و تعیین اینکه کدام توکن‌ها به عنوان اوراق بهادار و کدام به عنوان کالا طبقه‌بندی می‌شوند، انجام نداده است.

 

او در یکی از پست‌های اخیرش در توییتر مدعی شد که بیانیه‌های عمومی سازمان دیده‌بان درباره این موضوع با موضع رسمی در وب‌سایت آن متفاوت است. کوبان اضافه کرد که این راهنمایی طولانی اطلاعاتی در مورد اینکه چه چیزی یک اوراق بهادار در جهان است یا نیست ارائه نمی‌دهد. او از این هم فراتر رفت و اظهار داشت که حتی با وجود ارتش وکلای اوراق بهادار نمی‌توان وضعیت ارزهای دیجیتالی مختلف را فهمید.

 

این آمریکایی فکر می‌کند که SEC هنگام صحبت از کریپتو و سایر جنبه‌های مالی استانداردهای دوگانه دارد. او هفته گذشته گفت که آژانس تحت رهبری گری گنسلر صنعت وام سهام را شفاف خوانده و به شفافیت بیشتری نیاز دارد. اما برخلاف بخش دارایی دیجیتال، اوراق بهادار وام‌های سهام را دسته‌بندی نکرد و علیه کارگزاران یا بانک‌ها شکایت نکرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا